HIDDEN ORCHESTRA ZAHRAJÚ V KOŠICKEJ TABAČKE KULTUFABRIK

The Hidden OrchestraKvarteto Hidden Orchestra pod vedením skladateľa a multiinštrumentalistu Joea Achesona sa na východe Slovenska predstaví 30. novembra.

Projekt Hidden Orchestra škótskeho skladateľa a multiinštrumentalistu Joea Achesona sa po dvoch rokoch vráti na východné Slovensko. Kvarteto, ktoré spolu s ním tvoria bubeníci Tim Lane a Jamie Graham a tiež jeho životná partnerka – huslistka a klávesáčka Poppy Ackroyd, sa predstaví 30. novembra v košickej Tabačke Kulturfabrik. Posledná menovaná sa pritom ukáže aj v úlohe predskokanky s jej vlastným sólovým projektom.

V rámci aktuálneho turné sa Hidden Orchestra predstavia napríklad aj 26. novembra v Prahe, 27. novembra v Olomouci, 28. novembra vo Viedni, 29. novembra v Budapešti, 1. decembra vo Varšave, 2. decembra v Gdansku alebo 3. decembra v Poznani.

Formácia Hidden Orchestra spočiatku pôsobila pod názvom Joe Acheson Quartet. Debutovala albumom Night Walks (2010), ktorý britské BBC Radio 1 označilo za album mesiaca. V roku 2012 naň nadviazali nahrávkou Archipelago a tento rok albumom Dawn Chorus. Na svojom konte majú aj niekoľko EP a kompiláciu Reorchestrations (2015).

Informácie pochádzajú od PR manažérky Tabačky Kulturfabrik Niny Šilanovej (foto: archív)