HUDOBNÝ PROJET LANNNE DO NÁS NESLUŠNE DRGÁ!

LannneJuraj Peták nedokáže nečinne obsedieť. Jeho projekt Purist má prestávku, on predstavuje ďalší s názvom Lannne. V týchto dňoch mu vychádza druhý singel, ktorý má ďaleko od slušného správania. Zaujímavé hudobné aranžmány a pútavý videoklip – takto chce Lannne upozorniť na svoju pieseň Bad Manners – Zlé spôsoby. Táto hudobná novinka pochádza z „päťskladbovej“ EP, ktorú Juraj usilovne pripravuje.

“Bad Manners je moja prvá skladba s kritickým textom. Je to v podstate satira určená horúcohlavým, strmhlav sa rútiacim biznismenom, ktorí často nemajú morálne zábrany a razia si vlastnú cestu s klapkami na očiach, bez ohľadu na kohokoľvek iného,” hovorí Juraj.

Na hudbe spolupracoval s bubeníkom Maximom Ramacsayom a hráčom na klávesové nástroje Martinom Zaujecom, ktorí sa objavia aj v temnom videoklipe. Hudobníci však robia iba kulisu drzej tanečníčke Natálii Šmátralovej, ktorá predstavuje jednotlivé izby klubovo osvetleného bytu.

„Nie som režisérom klipu, ale prišiel som s nápadom. Mali sme k dispozícii byt, ktorý je dostatočne členitý, jeho miestnosti sú odlišné. Prehliadka bytu je postavená naruby. Namiesto realitného makléra sprevádza priestormi Natália, ktorá je stelesnením Bad Manners,” vysvetľuje Juraj.

Ku klipu priložili ruku aj ľudia, ktorí sa v ňom neobjavujú. Katarína Kvasňovská navrhla choreografiu, Michal Čecha pre Lannne už druhýkrát obslúžil kameru.

Skladba oficiálne vyšla v piatok 29. marca, pričom vynadané za nevychovanosť môžete od Lannne dostať kedykoľvek prostredníctvom streamingových služieb a online obchodov s hudbou.  Nahrávka vychádza pod hlavičkou vydavateľstva GERGAZ, pod ktorým by sa neskôr mala objaviť aj pripravovaná EP.

Gergaz a NMR (foto: press)