Hugh Cornwell, ex-frontman The Stranglers naživo v Bratislave!

Hugh CornwellHugh Cornwell je spevák, gitarista a skladateľ z Veľkej Británie. Premiérovo sa predstaví na Slovensku v decembri na akustickom koncerte v bratislavskom Majestic Music Clube, kde zahrá skladby, ktoré budú prierezom celej jeho kariéry od raných The Stranglers až po súčasnosť. Na koncerte odznejú aj nové a zatiaľ nikde neprezentované skladby z jeho pripravovaného autorského albumu „Villains”.

Ako pôvodný gitarista, spevák a skladateľ britskej rockovej skupiny The Stranglers zožal Hugh Cornwell obrovský úspech s desiatimi albumami a 21 singlami, ktoré bodovali v hitpáradach vo Veľkej Británii,  v Európe i v USA. Patria medzi ne hity ako Peaches, No More Heroes, Golden Brown, Nice N’ Sleazy, Always the Sun a Duchess. V kapele The Stranglers účinkoval od jej založenia od roku 1974 až do roku 1990.

Cornwellov zatiaľ posledný štúdiový album “Totem and Taboo” mal dobré ohlasy a recenzie. Bol nahratý v štúdiu Electrical Audio v Chicagu a zmixoval ho legendárny Steve Albini.

Publicisti o ňom napísali:
„Britský punkový temný pán.” David Fricke/Rolling Stone
„Jeho najsilnejší album za posledných 30 rokov.” Mojo
„Desať piesní, desať odlišných sentimentov, desať atmosfér, všetko nepochybne Cornwell a naozaj, všetko pekelne dobré.” Your Flesh

Koncert Hugh Cornwella sa bude konať 2. decembra 2017 v bratislavskom klube MMC (Majestic Music Club).

Vstupenky sa predávajú na sedenie a najrýchlejší fanúšikovia ich dostanú za výhodnú uvádzaciu cenu v sieti Predpredaj.sk.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1433559473394061/?fref=ts

Zdroj článku: RETRO.GIGS