HVIEZDNE BRAZÍLSKE TRIO TRIBALISTAS JE SPÄŤ

Tribalistas 2017Tribalistas sú trio, ktoré tvoria Arnaldo Antunes, Carlinhos Brown a Marisa Monte. Sú to traja známi hudobníci z Brazílie, ktorých hudobné cesty sa niekoľkokrát skrížili už v minulosti. Keď to bolo naposledy, bola to obrovská radosť zo spoločného hrania a výsledkom bolo množstvo hudobných nápadov.  Trojica hudobníkov, ktorá tvorí Tribalistas má rôzne korene. Carlinhos Brown žije v meste Bahia v Salvádore, Arnaldo Antunes je zo Sao Paula a Marisa Monte z Rio de Janeira. Myšlienka nahrať prvý spoločný album sa zrodila v roku 2001, kedy Carlinhos Brown v Salvádore produkoval Arnaldov album „Paradeiro“. Prizvaná bola aj Maris, aby s Arnaldom naspievala jednu pieseň a hoci sa všetko odohralo vo veľkom zhone, speváčka zostala v štúdiu napokon celý týždeň. Počas toho obdobia spolu hrali, spievali a komponovali skladby. Celkovo ich vzniklo dvadsať. Úspech debutového albumu Tribalistas z roku 2002 bol obrovský. Vo svete sa z neho predalo viac ako tri milióny nosičov, čím sa tento titul stal multiplatinovým. 

Pätnásť rokov po veľkolepom celosvetovom úspechu prvého albumu Tribalistas sa Marisa Monte, Arnaldo Antunes a Carlinhos Brown znovu stretli s cieľom zažiť nové hudobné dobrodružstvo. Ich nový album vyjde koncom augusta 2017 prostredníctvom rôznych digitálnych platforiem.

Tribalistas ale prekvapili ešte pred oficiálnym vydaním nového albumu a cez Facebook odprezentovali  štyri z desiatich nových skladieb. Neočakávaná show tohoto tria bola ponúknutá na prehratie na všetkých internetových stránkach umelcov vrátane Spotify. Tisíce divákov v Brazílii a v ďalších viac ako 50-ich krajinách mohli sledovať 60-minútové vystúpenie, ktoré bolo vysielané naživo zo štúdia v Rio de Janeiro.

Spolu s Tribalistas vystúpili hudobníci Dadi, Cézar Mendes a Pedro Baby. Boli predstavené nové skladby Diáspora, Um Só, Fora da Memória a Aliança. Trio tiež odpovedalo na niekoľko otázok, ktoré poslali ich fanúšikovia cez Spotify a vysvetlili prečo trvalo 15 rokov, kým predstavili nové nahrávky.

Prvé štyri single boli sprístupnené cez spoločnosť Spotify a prostredníctvom ďalších digitálnych platforiem na celom svete. Videá zo štyroch skladieb v režii Dory Jobimovej sa dajú sledovať na stránkach iTunes / Apple Music, Facebook, alebo Youtube. Skupina spoločne so spomínanými partnermi vyvinula exkluzívny mobilný interaktívny nástroj, ktorý inovoval digitálnu hudobnú ponuku – tzv. „Hand Album“. Ak pristupujete k sociálnej sieti prostredníctvom telefónu Smartphone, nájdete v jednom prostredí všetok obsah súvisiaci so skladbami: videá, akordy, kredity, fotky zo zákulisia a úryvky z videí vo vertikálnom formáte. Už teraz sa v redakcii tešíme aj na ďalšie novinky od Tribalistas, ktoré budú zverejnené už čoskoro.

Róbert Gregor (foto: press)