JAZZOVÝ SVIATOK NA JAZERE PREPUKNE UŽ V PIATOK 22. JÚLA NA ZELENEJ VODE

OJF 1Letný jazzový openair  festival OpenJazzFest otvorí svoje brány pre návštevníkov už tento piatok 22. júla o 17:30. Do priestorov prírodného amfiteátra na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom prídu nielen jazzoví fanúšikovia už na 9. ročník tohto obľúbeného festivalu.

„Počas uplynulých dní sme mali trochu obavy z počasia, rušilo sa viacero festivalov, ale predpoveď vyzerá nádejne, tak snáď nám bude priať aj tento rok„  hovorí Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Otvorenie hudobného festivalu aj s výstavou karikatúr.

OJF 2Súčasťou festivalu bude aj výstava karikatúr autorov z krajín V4 pod názvom „KARIKATÚRA  A JAZZ“ , ktorá je realizovaná za podpory fondu V4 – http://visegradfund.org/home/  a predstaví sa na nej až 24 autorov. Výstavu spolu s riaditeľom festivalu bude otvárať aj jej gestor a spoluorganizátor Bohuš „Bobo“ Pernecký. Úvodná vernisáž sa bude konať už v piatok o 18:00 hod. „Návštevníci sa majú na čo tešiť a nebude chýbať ani prekvapenie od vystavujúcich karikaturistov“ dodáva Bobo Pernecký.

Tradične pestrá dramaturgia

 

OpenJazzFest  počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je festival miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí pri jazere. Deviaty ročník sa uskutoční 22.- 23. Júla 2016, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 17:30 hodiny, vernisáž výstavy začne v piatok od 18:00 a  koncertný program už tradične od 19:00 hodiny.

Informácie a vstupenky: http://www.openjazzfest.sk/sk   www.ticketportal.sk

Facebook event: https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Matej Šálek