KASIOBOY ZVEREJNIL VIDEOKLIP K NOVINKE INDUSTRIÁL

Po piesňach „Biosong“ a „Svätý Vankúš“ prichádza Pino zo skupiny Puding pani Elvisovej s novým singlom. Skladbu s názvom „Industriál“ prezentuje pod svojim umeleckým menom Kasioboy.

Novinku umocňuje videoklip, ktorý bol vytvorený 3D animáciou virtuálneho mesta z písmen, v ktorom žijú hlavné postavy klipu.

Témou skladby „Industriál“ je mestský život a pulzujúce vzťahy.

Okrem Kasioboya v ňom počuť aj charakteristický ženský vokál, ktorý patrí Slivke z ich spoločnej skupiny Puding pani Elvisovej

„Zistil som, že táto pieseň potrebuje kontrast v podobe ženského hlasu a pri jeho hľadaní som nešiel ďaleko. Slivka bola moja prvá voľba, lebo je to stále moja obľúbená slovenská speváčka. Do skladby priniesla svoju typickú jemnú náladu a posunula ju ďalej“, hovorí Pino.

Video sa odohráva na podklade 3D animácií, v ktorých sú objekty vytvorené zo slov textu skladby.

Za ideou videa aj jeho tvorbou stojí firma Pixel a syn, s ktorou Kasioboy spolupracoval aj na predošlom videu k piesni „Svätý Vankúš“.

„Klip sa odohráva vo virtuálnom meste, ktoré je vyrobené z písmen a všetko okrem nás dvoch je tam vyrobené animáciou, do ktorej sme na zelenom podklade natočili naše časti. Je plný detailov, ktoré sa oplatí hľadať,“ dodáva Pino.

O finálny mix a master skladby sa postaral Marek Rakovický. Na nahrávke spolupracovali aj členovia koncertnej zostavy projektu Kasioboy – Miloš Rabatin (PPE) na bicích a Peter Grečmal na basovej gitare. Skladba je tretím singlom z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok.

NMR (foto: press Kasioboy)