KONCERTY NA OSLAVU STOROČNICE VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Bratislavský Ateliér Babylon oslávi storočnicu vzniku prvej Československej republiky sériou koncertov, na ktorých sa v netradičných spojeniach predstavia mnohí slovenskí a českí interpreti. Štyrmi jesennými podujatiami pritom klub svojim návštevníkom a návštevníčkam odkazuje, že aj 25 rokov po rozdelení Československa má česká hudba na Slovensku svoje miesto.

Hudobné oslavy storočnice v Babylone sa začnú vo štvrtok 4. októbra koncertom Xindla X, ktorý do Bratislavy zavíta v rámci svojho Sexy Exity Tour 2018. Známy pesničkár okrem toho oslávi so slovenskými fanúšikmi a fanúšičkami desať rokov pôsobenia na hudobnej scéne a predstaví im svoj nedávno vydaný album Sexy Exity.

Dva dni na to, 6. októbra sa do Bratislavy vráti plzenská kapela Mandrage. Popové zoskupenie prostredníctvom svojej šou plnej vizuálnych efektov uvedie album Po půlnoci (2018). Podporiť ich príde i čáslavská kapela Civilní Obrana a Slováci King Shaolin.

Rapperi zo zoskupenia J.A.R. roztancujú Babylon 16. novembra. Formácia, ktorá vznikla symbolicky 17. novembra 1989, predvedie všetky svoje veľké hity, ale aj skladby z nového albumu Eskalace dobra (2017), za ktorý tento rok získali od Českej hudobnej akadémie niekoľko cien Anděl.

V stredu 28. novembra pódium Babylonu obsadia Roman Holý a Dan Bárta, ktorí popri J.A.R. tento rok výnimočne obnovili spolu s Darou Rolins i funkovú skupinu Sexy Dancers, s ktorou pred dvadsiatimi rokmi očarili poslucháčov hitom Slim Jim a albumom Butcher’s on the Road (1998). V Ateliéri Babylon sa v novembri uskutoční ich jediný slovenský koncert.

Záver koncertných osláv storočnice vzniku Československa bude napokon patriť mladej elektro-popovej kapele Mydy Rabycad. Tá so svojím programom zavíta do bratislavského klubu v stredu 5. decembra.

Priestor na prezentáciu slovenských skupín a interpretov vytvoril recipročne partnerský klub Radost v Brne.

Rado Mešša (foto: Mydy Rabycad – Žofie Darbujanová)