KORBEN DALLAS ALBUMOM BAZÉN ROZŠÍRILI SVOJU KOMFORTNÚ ZÓNU

Korben DallasSlovenská kapela Korben Dallas novým albumom Bazén rozširuje podľa slov speváka Juraja Benetina svoju komfortnú zónu. „My v podstate stále robíme niečo iné, tak nás to baví a taký je aj album Bazén, je takým experimentom. Pre mňa osobne ten album znamená, že sme vykročili smerom niekam a čím viac ho zažívam, prežívam a spätne počúvam, tak si uvedomujem, že už sa nikdy nevrátime do tej istej polohy, v ktorej sme boli kedysi. Už sme si natoľko rozšírili vnímanie a posunuli tú komfortnú zónu, že už možno nikdy nebudeme takí istí. A je to super pocit, pretože teraz cítim oveľa väčšiu slobodu a viac možností. Máme pred sebou ako keby ďalšie a ďalšie svety. Keď človek rozširuje svoju komfortnú zónu, tak čoraz viac zisťuje, aký je život pestrý a čo všetko ponúka,“ poznamenal spevák v rozhovore.

Novinka, ktorá uzrela svetlo sveta len 8. marca, prináša množstvo elektroniky, klávesové nástroje i vokálne trio, ktoré s kapelou vystupuje od polovice mesiaca aj na aktuálnom turné. Okrem toho je novinkou i fakt, že na album hudobníci po prvý raz v živote oslovili producenta. „Robili sme ho s Eddiem Stevensom, partnerom Jany Kirschner. Zoznámili sme sa s ním, keď sme s Janou pracovali na pesničke Spolu a odvtedy sme si s ním čas od času vymenili nejaký mail. Eddie má veľmi prenikavý intelekt a fakt krásne píše, tie jeho maily sú nekonečné literárne útvary. Tým nás chytil za srdcia a povedali sme si ‚tohto chceme viac’… A bolo to super, len je to predsa len iná práca, takže sme si na to museli aj trošku zvyknúť,“ uznal Benetin.

Juraj Benetin 2019Skladby na album nahrávali od septembra minulého roka na štyri razy. Na master a mix album putoval do Holandska a Londýna. Kapela si novinku vydala tradične sama, digitálnu distribúciu im však zabezpečuje vydavateľstvo Slnko Records.

Kapela okrem toho potešila svojich fanúšikov počas ostatných dvoch týždňov i videoklipmi k pesničkám Závidím ti a Raketa. „Tie klipy sme chystali dlhšie, chceli sme ich spraviť ešte viac, no keď vydávate album, všetko sa vždy tak zbehne a stihli sme zatiaľ dokončiť len dva, tak sme si teda povedali, že ich dáme s týždňovým odstupom aj tesne pred turné. V podstate je to dobrý spôsob, ako promovať nové cédéčko a dostať nejakú tú hudbu k ľuďom. Sociálne siete sú náš kľúčový komunikačný nástroj a na to sú tie klipy fajn. A potom môžeme ísť na turné a tam tie pesničky zahrať,“ vysvetlil frontman populárneho zoskupenia. „Myslím, že oba tie klipy majú niečo do seba a sú zaujímavé, sú v takých protipóloch. Ohlasy na ne sú dobré, myslím dokonca, že Závidím ti je jeden z našich najúspešnejších klipov, čo sa týka nástupu, čiže podľa toho, koľko ľudí ho videlo v prvých dňoch. Ten klip má perfektnú energiu, nik nad 20 by asi taký klip neurobil, no presne to sme chceli,“ zasmial sa Benetin. „A Raketa je zas taká lyrická báseň, v ktorej je veľmi prítomná láska,“ podotkol.

Tretí klip plánujú Korben Dallas zverejniť do leta. „Bude na skladbu Prístav, ku ktorej nám napísala text kamarátka, spisovateľka Monika Kompaníková, ktorá nám už napísala texty aj k skladbám Beh a Trofej. Ona nás vždy svojimi textami dostane do inej polohy a táto pesnička má pre nás tiež úplne netypickú formu. Je to taká až hip-hopová vec, takže klip by sme chceli urobiť s jednou hip-hopovou dievčenskou skupinou. Aj by sme sa v ňom chceli trošku hýbať, budeme si musieť nacvičiť nejaké choreografie. Máme to už premyslené,“ vyzradil Benetin.

Korben Dallas 2019V súčasnosti sa však sústredia predovšetkým na turné, v rámci ktorého kapelu čaká ešte šesť zastávok po Slovensku a Česku. „Zatiaľ je to úplne fantastické, máme výbornú návštevnosť, vypredané koncerty. My každú jar a každú jeseň obiehame krajské mestá a zdá sa mi úžasné, že sa tým ľuďom stále chce prísť. Teraz chodíme v sedemčlennej zostave s trojčlennou vokálnou sekciou. Donedávna sme boli na koncertoch len traja, takže si to veľmi užívame. Je to úplne iné a veľmi emocionálne. Na každom koncerte hráme šesť nových skladieb a best of. V MMC s nami vystúpili aj Darkness Positive, na ostatných koncertoch sme sami a funguje to výborne. Je to skrátka krásne, až ma asi bude mrzieť, keď to skončí,“ uzavrel spevák.

Slovenskí fanúšikovia môžu Korben Dallas vidieť ešte 29. marca v žilinskom Smer Klube 77 a 30. marca v Nájomnej jednotke 210 v Nitre.

SITA (foto: Tomas Benedikovič, Wikes Hlavatovič)