KORBEN DALLAS DOKONČUJÚ ALBUM STREDOVEK. PREDSTAVIA HO NA JARNOM TURNÉ

Slovenská kapela Korben Dallas predstaví na pripravovanom turné nový koncertný program. Muzikanti sa od 24. marca do 6. apríla predstavia v piatich slovenských mestách a okrem toho zahrajú aj v piatich českých mestách. Verejná generálka programu sa uskutoční 18. marca v Klube za rampami v Novom Meste nad Váhom.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na skladby z pripravovaného albumu Stredovek, ktorý skupina plánuje vydať 9. marca. „Na koncertoch sa budeme snažiť zahrať čo najviac vecí z nového albumu, ale nevynecháme ani staršie skladby, ktoré už od nás fanúšikovia očakávajú,“ prezradil bubeník Ozo Guttler. „Veríme, že náš nový program bude zaujímavý tak pre pravidelných návštevníkov našich koncertov, ako aj pre ľudí, ktorí nás uvidia po prvý raz,“ dodal spevák a gitarista Juraj Benetin. Na košickom koncerte sa predstaví speváčka Katarína Máliková, v Žiline vystúpia ako predkapela Satin Lead Ľuba Petrušku z Chiki liki tu-a, vo Zvolene zahrá Hviezda, v Nitre Fresh Out Of The Bus, v Prahe a Brne zas kapela Houpací koně.

V Bratislave odohrajú Korben Dallas dva koncerty, pričom oba bude hostiť Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto, kde skupina takisto pokrstí album. Prvý koncert sa začne o 18:00 a bude na sedenie, druhý, na státie odštartuje o 20:30.

Skupina zaradila na album Stredovek jedenásť skladieb, z ktorých už zverejnila pieseň Oranžová. „Názov Stredovek vymyslel počas kapelového brainstormingu náš bubeník Ozo. Názov sa dá vysvetliť rôzne. Pomaly už vstupujeme do stredného veku. Aj v našej tvorbe sa dajú nájsť odkazy na staršiu hudbu, povedzme od 60. rokov vyššie. A nakoniec aj spoločenská situácia doma aj vo svete evokuje možný návrat k dobám temna. To hlavné je ale náš pocit, že názov sa k obsahu albumu hodí,“ vysvetlil basgitarista a textár Lukáš Fila. Obal albumu navrhol grafický dizajnér Boris Meluš, ktorý minulý rok získal Národnú cenu za komunikačný dizajn za edíciu kníh Rudolfa Slobodu.

Skupina Korben Dallas vznikla v roku 2010. Ich prvý album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako záznam koncertu, nominovali na Radio_Head Award v kategórii Album roka – cena kritikov. Muzikanti si počas udeľovania Radio_Head Awards v roku 2013 prevzali tri sošky, a to v kategóriách Koncertná kapela/interpret roka, Album roka (Karnevalová vrana, 2013) a Singel roka (Otec). Na konte majú tiež nahrávky Banská Bystrica (2014), z ktorej pochádza duet s Janou Kirschner Spolu, a Kam ideme (2015).

Turné Korben Dallas – Stredovek:
24. marca – Košice, Tabačka Kulturfabrik, hosť: Katarína Máliková
25. marca – Žilina, Mestské divadlo, hosť: Satin Lead
30. marca – Zvolen, DK ŽSR, hosť: Hviezda
31. marca – Nitra, Nájomná jednotka 210, hosť: Fresh Out Of The Bus
6. apríla – Bratislava, Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto, krst albumu, dva koncerty

Informácie pochádzajú od manažéra skupiny Korben Dallas Matúša Németha a z archívu agentúry SITA.