MEDIAL BANANA PREDSTAVUJÚ NOVÝ LETNÝ HIT „MÔŽEM VŠETKO“

Medial Banana 2018Chalani z populárnej slovenskej reggae kapely Medial Banana sa hlásia s chytľavou letnou novinkou „Môžem všetko“. 

“Ked ležíš pri mne, už viac nemusím nič – ked stojíš pri mne, vtedy môžem všetko!” spievajú Pokyman a Erik Šulc v letnom hite, ktorý vychádza pod hlavičkou ich dvorného vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Skladba je aj prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý Medial Banana plánujú vydať na jeseň/zimu 2019 pri príležitosti svojho desiateho výročia.

Medial Banana je práve uprostred naplnenej letnej šnúry #MBleto18, počas ktorej už odohrali festivaly ako Pohoda, Mighty Sounds, Fourtune, Cibula či Sitnou Blues a do konca leta ich ešte uvidíte na Grape, Holidaylande, Skaly feste či na Uprisingu, kde predstavia svoje sólové projekty: Pokyman & Lukie Fwd a Erik Šulc & Tribal Colours. Vychutnajte si nový letný banana song a vybehnite za nimi na koncert, aby ste si ho užili aj naživo.

 

Do konca leta ich uvidíte ešte na týchto podujatiach:

  • 10.8. – Street Music Night – Liptovský Mikuláš
  • 11.8. – Grape Festival – Piešťany
  • 17.8. – Holidayland – Senica
  • 24.8. – Divadelná púť – Zálesie
  • 25.8. – *surprise* 
  • 30.9. – Pláž Staré Mesto – Bratislava
  • 01.9. – Skaly Festival – Rajecké Teplice
  • 28.9. – Žilina Žije – Žilina
  • 29.9. – Modranské vinobranie – Modra

Chalani okrem pôsobenia v kapele Medial Banana majú aj svoje sólo projekty.

Pokyman & Lukie FWD tvoria skvelú dvojku už takmer rok. Svoju tvorbu prezentujú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Postupne si získavajú čoraz viac a viac priaznivcov a úspech už zožali na festivaloch ako Sziget, Electric Castle, Mighty Sounds či One Love Sound Fest. Charakterizuje ich mix reggae a dancehallu, kde samozrejme nemôže chýbať Pokyho nezameniteľný slovenský, ale aj anglicko/jamajský raggamuffin prejav.

Erik Šulc & Tribal Colours je zoskupenie skvelých slovenských umelcov. Tvorí ju štvorica Erik Šulc z Medial Banana, a hudobníci z kapiel La3no Cubano, Space Cats a Gonsofus v zložení Roman Kováč, Miloš Bulík a Gábor Tokár. Ich tvorbu tvoria známe hity, ale aj vlastné skladby s nádychom reggae, dubu a experimentalu.

Sveťo Moravčík (foto: Gaspo photography)