MEDZINÁRODNÁ HUDOBNÁ ÚDERKA N.O.H.A. SA NA JESEŇ UKÁŽE V BRATISLAVE

N.O.H.A. 2018Multižánrová hudobná formácia N.O.H.A. (Noise Of Human Art) aj tento rok zavíta do Bratislavy. Po vlaňajšom “comebackovom” koncerte v KC Dunaj sa tentoraz ukáže v priestrannejšom Majestic Music Clube (MMC). Dobrou správou pre väčšinu fanúšikov je dátum koncertu – piatok 9. novembra, ktorý každému umožní baviť sa bez toho, aby musel myslieť na raňajšie vstávanie do práce. 

Kapela je špecifická štýlovo otvoreným mixom drum&bassu, world music, dubstepu a energiou nabitých groovov. Hity ako Di Nero, Wanna Play, Dive in your life a hlavne Tu Café, ktorá má na YouTube takmer 10 miliónov vypočutí, vyniesla formáciu na pódiá veľkých európskych festivalov vrátane Exitu, Pohody či Colours of Ostrava.

Zakladajúci členovia N.O.H.A., kapelník Philip “Noha” Šebánek a MC Chevalier Hadley, sa od samého počiatku existencie kapely sústredili na to, aby mali okolo seba inšpiratívnych, kreatívnych a endorfínmi prekypujúcich muzikantov. Aj preto od septembra 2013 fungujú s čerstvou krvou – americkou speváčkou Kaiou Brown, ktorá svojim osobitným prejavom dodáva živým vystúpeniam novú hudobnú i vizuálnu dimenziou. Svoj podpis zanechala aj na ostanej štúdiovke Process of Living (2017) vydanej na anglicko-nemeckej značke Unique Records.  

Členovia N.O.H.A.: 
MC Chevalier Henry (New York, USA), Kaia Brown (Washington, D.C., USA), Philip Noha (Praha, ČR), Thom Herian (Praha, ČR), Jatrabass (ČR), Felipe Machado (Rio Grande, BRA) a Guido Lahrmann (D).

Ján Papač (foto: press)