MEOWLAU X VAL: NEBOJ, ZIMA TI NEBUDE

Duo MEOWLAU X VAL je sviežim zjavom na slovenskej hudobnej scéne. V týchto dňoch predstavuje skladbu s názvom „Snow“, na ktorej sa podieľali Mário Dočekal alias Subtension a Jureš Líška z projektu Fallgrapp.


Laura Jašková alias Meowlau (basgitara, gitara) tvorí piesne a prezentuje ich na sociálnych sieťach, na ktorých zaujala aj Lennyho Kravitza. Ako štúdiová hudobníčka hosťovala u Richarda Müllera a od minulej jesene je tiež členkou kapely Billy Barman

Valentína Vlková alias Val (spev, texty) na seba upozornila prostredníctvom rôznych speváckych súťaží, v ktorých porota ocenila pekne zafarbený hlas a charizmatický prejav.

Životné osudy oboch hudobníčok v roku 2019 preťala práve jedna z takýchto súťaží – The Voice Česko Slovensko.  

Keď sa spojí mladá krv s ostrieľanými hudobnými producentami, môže z toho vzniknúť energická hudobná nálož

Nová skladba „Snow“ pojednáva o náročnom vzťahu, či už medzi partnermi, rodinou alebo priateľmi. Hoci má pieseň naliehavú a intenzívnu atmosféru, stále je veľmi melodická a tanečná.

Duo taktiež pracuje na svojom druhom EP s názvom „Daydream“.

Začiatkom tohto roka sa dievčatá zúčastnili najväčšieho európskeho showcase festivalu s názvom Eurosonic, v Holandskom Groningene. Okrem sledovania inšpiratívnych panelov s usporiadateľmi vplyvných európskych festivalov mali možnosť predviesť svoje hudobné vystúpenie na paralelnom klubovom Penguin Showcase festivale, ktorý sa konal v Groningene.

Veľkou oporou sú im organizátori festivalu Pohoda

“Sme veľmi vďačné, že sme mali možnosť vystupovať na Eurosonicu. Bol to prvý koncert, ktorý sme hrali mimo Slovenska a Česka. O to viac sme si ho preto užili,“ opísala Val.

“Proste, pozreli sme si program na ten deň a zistili sme, že jednu z prednášok bude mať Dua Lipa. Tak sme tam pre istotu čakali dve hodiny pred začiatkom,“ dodala Laura.

Duo MEOWLAU X VAL sa obzvlášť teší na tohtoročné vystúpenie na festivale Pohoda, na ktorom predvedie špeciálnu “custom“ show. Rado by tak vyjadrilo veľkú vďaku za podporu a dôveru, ktorú do nich všetci vkladajú. Máte sa na čo tešiť!

NMR (foto: press MEOWLAU X VAL)