OBD: GALO JE DOMA POD PAPUČOU

Galo1Aj vy ste milovali nesmrteľné Komáre od OBD, spievali si s nimi ich hity Takto to funguje, Slnečný deň či Džažduli dža? Tešte sa na rok 2016, legendárny Orchester Bronislava Dobrotu v čele so spevákom Galom ho odštartuje novinkou Stereo.

Orchester Bronislava Dobrotu (OBD) funguje už vyše 22 rokov na rovnakom princípe ako ich slávni kolegovia z Rolling Stones – jadro skupiny zostáva stabilné a okolo neho sa v závislosti od druhu koncertu formuje tím. V prípade OBD vydržala celé roky dvojica Roman „Galo“ Galvánek a Broňo Dobrota.

Aktívny Galo nie je len spevákom a textárom, na konte má aj dve zbierky básní (Moje vydané a nevídané veci, 4 ročné obdobia tohto leta), jeho meno objavíte v titulkoch televíznej relácie Varí vám to, písal scenáre aj hudbu k reláciám, skladal hudbu a texty pre Karola Csina, Roba Miklu, spolupracoval s Lenkou Dusilovou, Hexom a inými. Napísal sonátu D mol pre sláčikové trio a klavír, ktorá každoročne otvára Medzinárodnú výstavu ruží v Dolnej Krupej. Do nového roku vstupuje s predsavzatím venovať sa opäť predovšetkým OBD a s perspektívou priniesť fanúšikom viac ako len jednu novinku.

Galo3„Inšpiráciu na skladbu Stereo som objavil doma. Priateľka ma sústavne cepuje! Tak som jej povedal, že raz o nej napíšem a slovo som dodržal. Veď ja som normálne pod papučou,“ smeje sa Galo pri vysvetľovaní témy novej pesničky, no nezabudne prízvukovať, že  s priateľkou Luciou je vždy veselo. „Ono to tak väčšinou býva, že my muži síce na verejnosti hráme veľkých frajerov, no doma počúvame na slovo.“

K novinke Stereo vznikne už v priebehu najbližších týždňov aj video, o ktoré sa postará práve Galova priateľka, vyštudovaná dokumentaristka. „Na narodeniny, ktoré som mal len pár dní pred Vianocami, som od nej dostal ako darček väzenský kostým, mundúr a čapicu. Použijeme ho pri nakrúcaní,“ prezrádza detaily.

Pesnička Stereo bude súčasťou nového albumu skupiny OBD, ktorý ponesie názov OBD Inak. Fanúšikovia sa tak po dlhých desiatich rokoch od vydania nosiča 7 a pol konečne dočkajú úplne nového repertoáru od O.B.D.

Zdroj článku: Eva Bacigálová