ONLINE FESTIVAL PLODY DOBY SA PRESÚVA NA ŽIVÉ PÓDIÁ

Návštevníci festivalu Plody doby sa v auguste môžu tešiť na tri špeciálne dvojkoncerty na mestskej pláži Tyršák v Bratislave.

Virtuálny festival Plody doby, ktorý vznikol v čase koronakrízy na podporu kultúry, pokračuje ďalej a počas augusta sa presúva na vonkajšie pódiá na bratislavskej mestskej pláži Tyršák, kde odznejú tri koncerty – 13. augusta tam vystúpia Ultrazvuk (Vec a Tono S.) a Darkness Positive s hosťami, 20. augusta potešia fanúšikov kapely Para a Korben Dallas a letné open-air dvojkoncerty uzavrú 26. augusta svojím programom Hex a Puding pani Elvisovej. Všetky koncerty Plody doby sa začnú o 19:30, pričom areál otvorí brány už o 19:00. Koncerty budú končiť tesne pred desiatou s ohľadom na zachovanie nočného pokoja.

Na živé hranie sa tešia aj samotné kapely, ktorým festivaly a letná koncertná sezóna veľmi chýbajú.

„Rešpektujeme nariadenia, rešpektujeme náladu v spoločnosti a prajeme si, aby sa všetko vrátilo čím skôr do normálu. Tešíme sa, keď sa vrátime na pódiá v takej miere, na akú sme my a naši fanúšikovia zvyknutí,” skonštatovala kapela HEX. „Veríme, že fanúšikovia pri dodržiavaní požadovaných opatrení na koncerty chodiť budú. Nepochybujeme, že do tejto úspešnej kategórie bude patriť aj chystaný koncert s Parou na Tyršáku,” povedal Matúš Németh z kapely Korben Dallas. „Hrali sme zatiaľ na dvoch festivaloch, na ktorých bol maximálny možný počet ľudí. Celkovo však dúfame, že sa situácia zlepší a pravidlá sa už čoskoro výrazne uvoľnia,” dodal Lasky z kapely Para.

Prinášať fanúšikom kultúru a hudobné zážitky aj v čase obmedzení je jedným z poslaní celého projektu Plody doby.

„Tak, ako sme v období karantény priniesli hudbu bezpečne do domovov prostredníctvom online prenosov, je naším cieľom naďalej prinášať Plody doby v podobe kvalitných koncertov menších rozmerov v bezpečných otvorených priestoroch,” povedal organizátor podujatia Ondrej Geče.

Špeciálne opatrenia súvisiace s prevenciou proti koronavírusu sa týkajú aj týchto koncertov.

„Kapacita jednotlivých podujatí je stanovená na 900 návštevníkov, preto odporúčame využiť online predpredaj vstupeniek, aby ste mali svoje miesto zaručené. Prosíme zároveň návštevníkov, aby boli zodpovední a ohľaduplní k svojmu okoliu – na koncertoch je potrebné dodržiavať rozostupy a používať ochranné rúško. Ak si ho niekto zabudne, sme pripravení – zakúpiť sa budú dať aj priamo na mieste pred vstupom na koncert,” spresnila projektová manažérka Tatiana Kravčenko. Návštevníci sa nemusia obávať ani prípadného zrušenia koncertov – vstupné zakúpené v systéme Tootoot sa v takom prípade automaticky vracia v plnej výške do 4-5 pracovných dní odo dňa zrušenia na účet návštevníkov.

Plody doby aj naďalej podporujú umelcov v núdzi, a to vďaka iniciatíve Aby kultúra žila.

Fanúšikovia a fanúšičky, ktorí chcú v náročnom období podporiť kultúru a umelcov dobrovoľným príspevkom, môžu tak urobiť na webovej stránke www.plodydoby.sk/podporte.

Daniela Grečnerová a NMR