PARKETOVÝ LEV PREDSTAVUJE VIDEOKLIP K PIESNI MOJE DIEVČA

Bratislavská skupina Parketový Lev zverejnila animovaný videoklip ku skladbe Moje dievča. Bigbítová „vybrnkávačka“ je už druhou piesňou kapely, ktorá získala svoju video podobu.

„Už sa pomaly stáva pravidlom, že ma oslovujú kapely v ktorých tvorbe sa objavuje nadhľad a humor, čo sa stalo aj tentokrát. Keď mi chalani poslali skladbu Moje dievča, hneď bolo jasné, že si tento projekt bude pýtať niečo netradičné. Takže som sa rozhodol koncepčne pracovať s témou sociálnych sietí a životného štýlu, ktorý môže byť z istého uhla pohľadu plytký, až primitívny. Čo je človek schopný urobiť, aby v tomto mediálnom priestore uverejnil niečo s potenciálom úspechu,“ hovorí autor videa, animátor a dizajnér Norbert Neuschl.

Animované video je v tejto dobe, keď koncerty nefungujú, ideálny prostriedok, ako sa pripomenúť fanúšikom.

„Tiež sme nemuseli zvolať štáb ako pri živom natáčaní a vyhli sme sa prípadným nepríjemnostiam v týchto časoch,“ upresňuje kapela.

Kapele Parketový lev v zložení Ján a Jakub Hrčkovci, Dafy a Alex Oplt sa tento rok napriek výraznej koncertnej absencii darí.

Levy sa tešia z vypredania limitovanej edície vinylovej platne vydanej českým vydavateľstvom PHR records.

„Takisto sme milo prekvapení z obsadenia tretej priečky v autorskej súťaži Košický zlatý poklad. Naozaj sme to nečakali,“ dopĺňajú členovia skupiny.

Moje Dievča je posledným singlom debutového albumu Parketový Lev. V súčasnosti kapela pripravuje skladby na druhý album, ktorý plánuje nahrať v roku 2021.

NMR (foto: press Dorota Holubová)

Parketový