PAUL SIMON BUDE MAŤ ALBUM S NÁZVOM IN THE BLUE LIGHT

Paul Simon - In the Blue LightAmerický spevák a hudobník Paul Simon vydá album In the Blue Light. Novinka sa dostane na trh 7. septembra a bude obsahovať nové verzie desiatich menej známych či interpretových obľúbených piesní z jeho vlastného sólového katalógu. Na nahrávke sa podieľali aj inštrumentálna formácia yMusic, gitarista Bill Frisell, trubkár Wynton Marsalis a skladateľ Bryce Dessner, ktorý sa postaral o nové aranžmány v piesni Can’t Run But.

„Pre umelca je jedinečné, keď sa môže vrátiť k svojim predošlým prácam, znova sa nad nimi zamyslieť, upraviť ich či dokonca úplne zmeniť časti ich originálov,“ vyjadril sa 76-ročný muzikant, ktorý je v súčasnosti na svojom poslednom turné. „Tento projekt mi tiež umožnil zahrať si s úžasnou skupinou hudobníkov, čo je pre mňa veľký darček, keďže s väčšinou z nich som predtým nenahrával. Dúfam, že fanúšikom sa budú tieto nové verzie starých skladieb páčiť,“ dodal niekdajší člen už nefungujúceho dua Simon & Garfunkel.

Paul Frederic Simon, ktorý je považovaný za jedného z najvplyvnejších folkových spevákov histórie, sa narodil 13. októbra 1941 v Newarku v americkom štáte New Jersey. Debutoval v roku 1965 albumom The Paul Simon Songbook, zatiaľ poslednou jeho štúdiovou nahrávkou je album Stranger to Stranger z roku 2016. Dokopy doteraz Simon vydal trinásť radových sólových albumov, z ktorých najcennejšie sú album s eponymným názvom Paul Simon z roku 1972, The Rhythm of the Saints (1990), ale najmä Graceland z roku 1986.

Okrem sólovej tvorby sa Simon preslávil aj spoluprácou s Artom Garfunkelom. Duo Simon & Garfunkel vydalo medzi rokmi 1964 a 1970 päť kultových albumov, pričom práve z nich pochádzajú aj Simonove najslávnejšie piesne ako The Sound of Silence, Bridge Over Troubled Water, Mrs. Robinson, Homeward Bound či I Am a Rock. Simon & Garfunkel celosvetovo preslávili aj skladbu El Cóndor Pasa, na Slovensku známu najmä ako „indiánska pieseň lásky“. Simona dva razy uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy – v roku 1990 ako člena spomínaného dua a v roku 2001 ako sólového interpreta.

Tracklist albumu Paul Simon – In the Blue Light:
01 One Man’s Ceiling Is Another Man’s Floor
02 Love
03 Can’t Run But
04 How The Heart Approaches What It Yearns
05 Pigs, Sheep and Wolves
06 René and Georgette Magritte With Their Dog After the War
07 The Teacher
08 Darling Lorraine
09 Some Folks’ Lives Roll Easy
10 Questions For The Angels

Zdroj článku: Sita