QUEER JANE ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI SUNRISE SUNRISE

Queer Jane - Sunrise SunriseSlovenská indie-rocková kapela Queer Jane zverejnila videoklip k piesni Sunrise Sunrise. O réžiu novinky sa postarala dlhoročná spolupracovníčka skupiny Soňa Maletz. Pieseň sa nachádza na kompilačnom vinyle Bruuder Records Volume One, ktorý vyšiel 13. apríla. „Sunrise Sunrise je pesnička, ktorá putuje svetom.

„Zložil a nahral som ju v Prahe, klip sme spravili v Anglicku a teraz ju vydávame na Slovensku. Zrejme aj preto som vo videu rozprestrel krídla a zaletel si. Tematicky tak trochu nadväzujeme na náš predchádzajúci singel Waiting For The Sun. Slnka sme sa teda dočkali a uvidíme, čo bude ďalej,“ uviedol líder skupiny Vlado Nosáľ.

Queer Jane 2019Queer Jane je bratislavská kapela, ktorá začala ako sólový projekt speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš.

Kapela nahrala EP Loveshy (2014) a albumy Flowerville (2015) a Home (2016). V roku 2018 vydali vo vydavateľstve Bruuder Records dva single A Minor Crisis a Waiting For The Sun. Nosáľ zaujal tiež spoluprácou s americkou formáciou The Brian Jonestown Massacre.

Bruuder Records a NMR (foto: archív Queer Jane)