SIMA MARTAUSOVÁ POKRSTILA NOVÝ ALBUM LEN TAK SA STÍŠIM

Sima Martausová - Len sa tak stíšimSlovenská speváčka Sima Martausová pokrstila v pondelok večer v budove SĽUK-u svoj piaty štúdiový album Len tak sa stíšim.

Na novinku, ktorá oficiálne uzrela svetlo sveta pred pár týždňami, zaradila spolu desať piesní a dva bonusy. „Jeden je pieseň Holubička s Adamom Ďuricom a druhý pesnička, ktorú som nahrala s dievčatami z Dievčenského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu,“ priblížila speváčka v rozhovore pre agentúru SITA.

Z albumu sa Martausová tentoraz teší i preto, že je to prvá štúdiovka, ktorú si vydávala celkom sama. „Celý album som si režírovala sama a mala som s ním asi najviac roboty, no o to väčšiu radosť teraz mám. A teším sa, že na krst prišli aj všetci moji najbližší a tí, ktorí sa na cédečku podieľali,“ vyznala sa mladá pesničkárka, s ktorou na novinke spolupracovalo hneď niekoľko kvalitných hudobníkov. „Je tam veľa vynikajúcich hostí, zavolala som napríklad Michala Žáčka na saxofón, Pavla Jeňa na trúbku, je tam aj violončelistka Julka Veselá, kvarteto z Považskej Bystrice, spevácky zbor, v Holubičke sme s Adamom spolupracovali zas s orchestrom… Tak som to na tomto albume nakombinovala,“ prezradila Martausová.

Ako ďalej uviedla, svoju čerstvú štúdiovku by charakterizovala predovšetkým slovami „akustická a intímna“. „Ja mám asi všetky albumy také jemné a akustické, no tento je ešte viac. Veľa piesní som naň nahrala v pôvodnej verzii – tak, ako som ich zložila, čiže v nich sú niekedy len dva nástroje, klavír a violončelo alebo ukulele a perkusie, žiadne tvrdé bicie. A je to aj veľmi intímny album. Vystihuje obdobie, ktoré teraz zažívam,“ poznamenala známa rodáčka z Považskej Bystrice, ktorá album pomenovala podľa jednej z pesničiek. „Tá skladba je o tom, ako veľmi dôležité je stíšiť sa a nebyť stále v tom hluku, zahádzaný povinnosťami a tak veľmi aktívny, ako som sama dlho bola. Teraz som v období, keď som si povedala, že si tiež dám na chvíľu oddych, že sa aj ja stíšim a načerpám sily,“ podotkla speváčka, ktorá štúdiovku uviedla do života spoločne so zboristkami počas plnohodnotného koncertu. „Prajem si, aby si ten album našiel cestu k ľudským srdciam a aby čo i len jedného človeka povzbudil a potešil,“ zaželala si napokon.

Zdroj článku: SITA