Slováci z Kinsfolk predstavia na Szigete novinku Cold Sea. Vy si ju môžete vypočuť už dnes.

KinsfolkSlovenská skupina Kinsfolk, ktorá si získala tisíce priaznivcov vďaka singlom Adelaide a Will Wait For You, uverejnila dva týždne pred svojími koncertmi na festivaloch Sziget a Grape nový singel Cold Sea. Do svojej tvorby vniesli Dominik Demčák a Peter Cinkanič viac synthových prvkov, čím svoju pesničkársku tvorbu posunuli novým smerom. Ústrednou témou tejto skladby je pobláznenie sa do morskej panny. Videoklip k nej vznikol v Dánsku, kde mladí Sobrančania stále pôsobia.

 

 

Novinku Cold Sea uverejnili Kinsfolk dva týždne pred tým, ako vystúpia v sobotu 12.augusta o 16:30 hod. na festivale Sziget, kam ich ako prvú slovenskú kapelu pozvali priamo organizátori 25. ročníka tohto najväčšieho hudobného festivalu v strednej Európe. Deň pred tým než sa postavia na „ostrove slobody“ na Europe Stage, odohrajú večerný koncert o 19:15 na Grape. „Veľmi sa tešíme na tieto festivaly. Máme samé pozitívne odozvy od našich fanúšikov a tak veríme, že sa v Piešťanoch a Budapešti stretneme s čo najviac návštevníkmi a tiež, že sa im bude páčiť náš nový zvuk. Prvou ochutnávkou je práve Cold Sea.“
Kinsfolk 2017 - 2Kinsfolk sú stále verní pesničkárstvu a radi ponúkajú skladby, ktoré sú od seba na prvé počutie odlišné. Za posledný rok do svojej tvorby vniesli synthové prvky, čo sa odzrkadlilo aj na aktuálnej novinke. „Začali sme používať viacero elektronických zvukov, a to celkovo obohatilo našu tvorbu, ktorá je stále založená na jednoduchom pesničkárstve,“ hovorí o Cold Sea Dominik Demčák, ktorý je aj autorom textu. „Samotný zvuk tejto skladby nám stále prišiel taký zasnený. Preto som pre ňu napísal text o mužovi, ktorý je pobláznený morskou pannou, ktorá je mýtom či výplodom fantázie, v ktorý málokto verí. Páči sa mi, že to má v sebe štipku mystérie a taký rojkovský podtón.“ V texte dokonca nájdete imaginárnu postavu Chrisa, ktorá je odkazom na Krištofa Colombusa. Ten totiž tiež rozprával o tom, že na svojich bádateľských cestách stretol morské panny.

Už tradične skupina ponúka s novým singlom aj videoklip. Tento krát sa réžie a kamery ujala Julie E. Oest-Jacobsen, študentka filmovej školy v Kodani. „Všetko sme natáčali v blízkosti kriedových útesov Møns Klint na ostrove Møn a na ranči Bournonvilles Wild West, v širšom okolí Kodane,“ dodáva hudobník. Poblázneného muža stvárnil študent herectva Esben S. Pedersen a následný strih a color-grading spravila Lenka Gmitrová, s ktorou Kinsfolk spolupracovali na klipe k debutovému singlu Adelaide.

Redakciu New Model Rádia informoval Edo Kopček, PR manažér Kinsfolk (foto: archív Kinsfolk)