SLOVENSKÁ SKUPINA QUEER JANE POKRSTÍ NOVÝ ALBUM V NU SPIRIT CLUBE

Bratislavská indie-popová kapela Queer Jane v štvrtok 19. januára 2017 pokrstí svoj druhý album Home v Nu Spirit Clube v Bratislave. Krstným otcom bude Laco Lučenič a zahrajú tiež kapely Genuine Jacks a Scott & Zelda.

Queer Jane hrajú pesničkový rock s inšpiráciami v hudbe šesťdesiatych rokov, new wave či folku. Kapelu Queer Jane doteraz tvoril gitarista a spevák Vlado Nosáľ, basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Na krste sa však po prvýkrát predstavia s novým členom – klávesákom Jakubom Ursinym, známym tiež interpretovaním skladieb svojho otca, Deža Ursinyho.

Home obsahuje desať piesní, väčšina z nich vznikla v Anglicku. Celý album nahral a zmixoval frontman Vlado Nosáľ, jediným hosťom na kolekcii je britský producent Christian Aindow, ktorý sa postaral o jej mastering.

V Nu Spirit Clube premiérovo odznie celý album naživo. „Behom posledného roka som sa pohyboval medzi Anglickom, Slovenskom a Českom. Zrazu som zistil, že som pri týchto potulkách nahral album. Spája ho téma hľadania domova, aj vďaka tomu, že vznikal na viacerých miestach,“ hovorí autor piesní Vlado Nosáľ, ktorý v minulosti spolupracoval aj s legendárnou americkou kapelou The Brian Jonestown Massacre.

Queer Jane sú na scéne od roku 2012. Ich debutový album Flowerville kritici označili za jeden z najlepších albumov roka 2015. Vlani v lete reprezentovali Slovensko okrem iného aj na Szigete, najväčšom festivale v strednej Európe. Boli niekoľkokrát nominovaní na RadioHead Awards, kde sa za nich tento rok dá hlasovať v kategóriách Album roka a Singel roka.

Krst albumu Home sa začína o 20:00. Vstup je voľný.

Viac na: https://queerjane.bandcamp.com/