SLOVENSKÝ HUDOBNÝ PROJEKT THIS IS KEVIN MÁ NOVÝ ALBUM DEEP

This Is Kevin Deep

Hudobnému projektu This is Kevin vyšiel po ročnej pauze nový album, v rámci jeho diskografie šiesty, s názvom Deep. Je odlišný od  predchádzajúcich. Poteší nielen poslucháčov úsmevne nazývaných „kreatívci“, obdarených mimoriadnou schopnosťou zahlbovať sa do najneprebádanejších útrob hudby aj popri práci, ale aj tých, ktorí hľadajú po práci relax. Má ambíciu pomôcť upokojiť myseľ, relaxovať a popri tom nasmerovať pozornosť poslucháča  hlboko do jeho vnútra.

Ambientno-akustické kompozície sú ozvláštnené prvkami rôznych kultúr, vrátane prvkov slovenského folklóru, s ktorými This is Kevin debutoval už v roku 1999 na albume Slowly to the Sun. Na albume Deep tieto hudobné prvky vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá poslucháčovi necháva priestor na introspekciu.

O novom albume sme sa rozprávali s Romanom Feriancom:

Roman FeriancUplynul približne rok od vydania posledného albumu „Stories To Tell“ a už predstavuješ ďalšiu novinku. V čom je odlišná od starších nahrávok This Is Kevin?

Z môjho pohľadu je pokojnejšia, ambientnejšia, pestrejšia v použití pre nás, exotických hudobných nástrojov aj kompozične trochu iná. Necháva väčší priestor poslucháčovi, jeho vlastnej introspekcii. Hudobný príbeh sa odvíja od prvej skladby až po poslednú.

Cítiš stále potrebu nahrávať novú hudbu? Čo ťa k tomu inšpiruje?

Áno, veľmi, nie je to síce 24/7 denne, chodí to vo vlnách. Nesmierne ma napĺňa celý proces od kompozície, nahrávania, ale aj mix a mastering. A najväčšou inšpiráciou je sám život.

Ako vznikali nové piesne? Si ich výhradný autor?

Vznikali postupne a áno, skladal som ich sám. Od prvej skladby som cítil, že ma to ťahá do iných vôd, než zvyčajne. Bolo to príjmné dobrodružstvo tvorby.

Kto sa na novom albume „Deep“ podieľal?

Ján Baláž – skvelý dychár, ktorý zahrá na všetko od koncovky až po saxofón mi nahrával v dvoch skladbách duduk a peruánsky hudobník Tito la Rosa pomohol s tradičnou etno flautou v úvodnej skladbe albumu When The Eagle meets the Condor. Grafický design riešil Majo Polyak.

Ako chceš svoje nové piesne dostať medzi ľudí? Keďže nekoncertuješ, Tvoje možnosti sú dosť obmedzené.

No, povedzme, že koncertujem pomenej 🙂 A používam podobné komunikačné prostriedky ako ktokoľvek iný. Dnes je asi hlavný internet a ten je našťastie dostupný takmer pre všetkých.

Čomu sa venuješ popri hudbe a práci v nahrávacom štúdiu?

Hudba je moja najväčšia vášeň, ale veľmi ma baví aj štúdium života.

Čo je pre Teba najväčší relax? 

 Snažím sa žiť tak, aby relaxom bola akákoľvek činnosť, ktorú práve robím.

Myslíš, že svojich fanúšikov ešte v budúcnosti niečím prekvapíš?

To je ťažko odhadnúť, keďže nie som ničím viazaný, nechávam tvorivosti voľný priebeh, sám nikdy neviem kam ma to odveje. Ale dúfajme, že to budú príjemné prekvapenia.

Album vychádza 18.6.2018.  Viac na www.thisiskevin.org

Róbert Gregor