SLOVENSKÝ PRODUCENT MACRONOISE ZVEREJNIL VIDEOKLIP K PIESNI DOMOVINA

MacronoiseSlovenský producent MacroNoise požiadal o remixy k piesni Domovina člena zoskupenia Gwerkova, ktorý sa prezentuje pod menom Illl a ukrajinskú skladateľku žijúcu v Prahe, Awali. Popri enkláve prvoplánovej elektronickej hudby ide o výnimočný a úprimný počin, ktorý vďaka kvalitnému zvuku a originálnym filmovým samplom stojí za vypočutie. Zo spolupráce vznikli tri atmosférou rozdielne skladby.

Za klipom k piesni Domovina, natočeným v Kanianke pri Prievidzi, stojí režisérka Patrícia Gyenesová a hlavnú úlohu si v ňom zahral hudobník Juraj Gažmerčík.

Gwerkova„Skladba vznikla pôvodne ako inštrumentálna. Zmenil to až film Prerušená pieseň s Júliusom Pántikom, ktorý som videl úplnou náhodou práve v čase, keď som na nej pracoval. Hneď v úvode filmu deti v škole spievajú pieseň Domovina, a mne bolo hneď z rytmiky spevu jasné, že by som ho tam mohol použiť. Ihneď som si ho extrahoval z filmovej stopy a skúsil to. Pravda, musel som trochu pozmeniť tóninu aj spevu, aj pôvodných nástrojov, ale inak to úplne rytmicky sadlo, presne ako som si to v hlave predstavil pri sledovaní filmu. Skladbe spev dodal osobité a odlišné vyznenie a emocionálnu hodnotu. Celkovo to má pre mňa ako chlapca z malého mestečka žijúceho vo veľkomeste, špeciálny význam. Korunu tomu nasadil skvelý klip od Pati Gyenesovej, a tiež to, že v klipe hrá môj kamoš z detstva Juro Gažmerčík, s ktorým sa poznáme už celých 20 rokov.“ – popisuje tvorivý proces Tomáš Šebesta aka MacroNoise.

Spolu s remixérmi Awali, Illl a Illlovou skupinou Gwerkova zahrá MacroNoise aj 5 koncertov po Česku a Slovensku.

Dátumy a miesta koncertov:

NMR (photo: MacroNoise a Gwerkova)