SLOWDIVE ZVEREJNILI PRVÚ SKLADBU PO 22 ROKOCH

Anglická „zasnená“ skupina Slowdive zverejnila pieseň Star Roving. Novinka je prvou novou zverejnenou skladbou skupiny po 22 rokoch. Skupina prostredníctvom sociálnej siete Facebook informovala, že od návratu na scénu v roku 2014, pripravuje nové piesne a Star Roving je prvou ukážkou z nich. Skupina tiež uviedla, že si užíva spoločné hranie tak, ako vo svojich začiatkoch.
Speváčka a gitaristka formácie Rachel Goswell vlani v rozhovore pre portál Stereogum prezradila, že skupina nahráva nový album. Bližšie informácie o „štúdiovke“ zatiaľ nie sú známe.

Slowdive vznikli v roku 1989 v Readingu. V ich tvorbe sú počuť aj shoegaze, dream pop či ambient. Kapela debutovala v roku 1990 eponymnou EP nahrávkou. Prvý album Just For A Day vydali v septembri 1991 a nadviazali naň platňami Souvlaki (1993) a Pygmalion (1995). Okrem toho vydali aj niekoľko kompilácií či ďalších EP. Skupina v roku 1995 ukončila činnosť. Po spomínanom návrate na scénu sa predstavili napríklad aj vlani na českom festivale Colours of Ostrava.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA (foto: press)

Pieseň Star Roving je prvou ukážkou novej tvorby formácie, ktorá sa vrátila na scénu v roku 2014.