SOŇA HORŇÁKOVÁ PREDSTAVUJE OČAKÁVANÚ NOVINKU „V ŠERE LESKLÝCH STROMOV“

Soňa Horňáková - V Šere lesklých stromovPesničkárka Soňa Horňáková vydáva po deväťročnej odmlke svoj nový štúdiový album. Aktuálny hudobný titul, vychádza pod názvom „ V šere lesklých stromov“ vo vydavateľstve Real Music House. Do života ho oficiálne uvedie známy slovenský pesničkár, spisovateľ, divadelník a publicista, Miloš Janoušek. Oficiálne uvedenie albumu „V šere lesklých stromov“ sa uskutoční v bratislavskom divadle Ticho a spol., 24.5.2019 o 19.00h.

„Tento album je pre mňa dosiahnutím toho, čo som celé roky vo svojej hlave počula, ale nevedela zrealizovať. Musela som si teda počkať na tých správnych ľudí, ktorí moje hudobné vízie dokázali neporušené z hlavy vybrať, obohatiť o neskutočne dobré hudobné nápady, inštrumentálnu virtuozitu a dať im podobu, s ktorou absolútne súhlasím,“ hovorí o svojej novinke Soňa Horňáková.

Soňa HorňákováNa koncernom krste v divadle Ticho a spol. zahrá sama s gitarou výber zo svojho staršieho repertoáru, a tiež nové piesne z aktuálneho albumu „ V šere lesklých stromov“. Niektoré z nich zaznejú v sprievode hudobných hostí, zároveň aranžérov, producentov a vydavateľov tohto hudobného titulu, Roberta Pospiša (klávesy,hammond, vokály, ústna harmonika, beatbox) a Martina Sillaya (elektrické a nylonové gitary, hammond). Hudobní hostia predstavia v krátkom koncertnom bloku aj svoju vlastnú hudobnú tvorbu.

Eklektické ponímanie hudby, príznačné pre Soninu tvorbu, je prítomné aj v tomto prípade, v kolekcii jedenástich nových piesní, v ktorých sa s prirodzenou ľahkosťou prelínajú, pre ňu typické hudobné žánre ako folk, blues, pop rock, s jemnými náznakmi džezových prvkov. V spojení s jej poetickými textami, smutným, zamatovým hlasom, vkusnými, citlivými aranžmánmi dvojice hudobníkov, zároveň producentov a vydavateľov tohto albumu, Roberta Pospiša, Martina Sillaya, a majstrovským hudobným vkladom uznávaného basgitaristu Juraja Grigláka, vzniklo pozoruhodné hudobné dielo s tušenou nadčasovou hodnotou. Vydanie albumu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Hudobný fond. 

Robert Pospiš (foto: Facebook)