SPEVÁK SAMUEL HOŠEK PREDSTAVUJE VIDEOKLIP K PIESNI HOME

Samuel HošekSlovenský spevák Samuel Hošek prichádza v týchto dňoch so svojím novým autorským singlom “HOME”, v producentskej spolupráci  s Jurešom Líškom z kapely Fallgrapp.

„O skladbe Home som si myslel, že je nepoužiteľná. Prišiel som k Jurešovi do štúdia a zahral som mu pár vecí, ktoré som mal v šuflíku. Na moje prekvapenie, ho však zaujala práve táto skladba a tak bol tip na prvý singel z pripravovaného albumu okamžite jasný. Celá spolupráca bola šialene prirozdená. Nemuseli sme sa ani rozprávať o tom čo a ako chceme. Len som jednoducho nahrával svoje nápady a Jureš ich potom doplnil jemnou elektronikou. Akoby sme obaja vedeli, ako to má celé vyzerať bez toho, aby o tom nahlas padlo jediné slovo. Vznikol tak veľmi príjemný minimalizmus. Jureš mi dokonale rozumel a pomohol mi tak moje vízie zhmotniť a dať im potrebnú nadstavbu.“

Home hovorí o opustení komfortnej zóny, ale aj o tom, že všetko má svoj čas

„V pesničke Home sa odohráva viacero dejových línií. Je to skladba o životnom období, kedy človek čelí novým výzvam v súvisloti s tvorbou vlastného zázemia. Opúšťa svoj domov, kde sa cíti dobre a vytvára si svoj nový – vlastný domov. Skladba hovorí aj o vzťahoch a o tom, ako je dôležité nechať veci plynúť pomaly a byť trpezlivý. Niekedy totiž vzťahy stroskotajú práve na netrpezlivosti a na rýchlosti tejto doby. Je prirodzené hľadať si niekoho blízkeho, s kým si chceme vytvoriť svoju vlastnú realitu a cítiť sa bezpečne. Veľa krát sa človek zamiluje do osoby, s ktorou nemôže byť. Buď mu zostáva veriť v nádej, alebo to príjme a pokračuje na svojej ceste. Práve takáto skúsenosť môže priniesť do nášho života niečo, čo si potrebujeme zažiť.Aj keď skladba môže vyznieť melancholicky, je v nej skrytá veľká nádej. Home je jedna z najimtímnejších výpovedí,aké som kedy napísal a nahral.“

„Mojim cieľom nebolo vytvoriť komerčne úspešné trojminútovky.“

Po absolvovaní jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe som si v určitom momente uvedomil, že som dozrel nielen ako hudobník, ale aj ako človek. Tento rok bol pre mňa veľmi prínosný nielen, čo sa týka životných skúseností ale sám som pocítil túžbu vytvoriť vlastné veci. V minulosti som mal pokusy o svoje vlastné veci a bola to skvelá škola. Naučil som sa vďaka Andrejovi Hruškovi (Littlebeat) veľmi veľa, no v tom období som nevedel o čom mám písať skladby , nevedel som, kto som, čo mám povedať a ako to celé uchopiť. Odrazu to prišlo všetko samé. Pocítil som potrebu dať skladby von. Nič nechcem náhliť každý človek má svoju vlastnú dráhu a svoj čas. Sústreďujem sa skôr na to, aby som bol so všetkými skladbami spokojný. Ako hudobník som pripravený sa v tvorbe ďalej rozvíjať, pretože práve v umení je zaujimavé to, že človek nikdy nedosiahne uspokojenie. Vždy sa dá ísť ďalej a pracovať na sebe.

„Masterchef „– Marek Rakovický z Lavagance, unikátne slovenské kopanice a styling by Jakub Straka

„Skladba bola nahratá v štúdiu v Dubnici nad Váhom a vokály sú naspievané mnou… no dobre, jeden vokál nahral aj Jureš;). O master sa postaral Marek Rakovický z kapely Lavagance. Klip sme točili v prekrásnych lokáciách – slovenských kopaniciach medzi Myjavou a Senicou. O réžiu sa postaral Peťo Hledík (Talkshow),o zábery zasa skvelý kameraman Martin Chĺpik. „Peťovi som rozprával o mojich predstavách a ostatné som už zveril do jeho rúk. Pri natáčaní bola veľká zima. Točili sme od skorého rána do noci. Hneď na ďalší deň celú oblasť zasnežilo. Mali sme šťastie. Oblečený som mal nádherný originálny kúsok – ručne upletený sveter z dielne talentovaného módneho návrhára Jakuba Straku, ktorý sa staral aj o celkový styling. Strih a postprodukcia sa upravovala v štúdiách Stone.“

„Rád by som tu zanechal niečo, s čím sa ľudia stotožnia.“

Každý druhý deň premýšľam, či má vôbec zmysel robiť hudbu. Život je o rovnováhe a nejako sa ju učím dosiahnuť. Niekedy to ide ľahšie, inokedy horšie. Po dokončení školy, kedy som bol nonstop v prepojení s hudbou som odrazu začal mať čas na veci, ktoré mi v živote chábali. Začal som oveľa viac čítať, venovať sa svojmu telu – cvičiť, behať, jesť zdravšie. Sme tu len raz a nechcem premárniť svoje dni. Rád by som tu zanechal niečo, s čím sa ľudia môžu stotožniť a bude to v nich vyvolávať príjemné pocity. Mám nahratých pár skladieb a momentálne som vo fáze rozhodovania sa čo ďalej. Ak všetko pôjde ako má čím skôr by som chcel v nahrávaniu pokračovať a vydať album. Všetko záleží na financiách a sponzoroch.

Jureš ,,Líška“ Fallgrapp: Je slovenský producent, hudobník, držiteľ ocenení Tatrabanky, Rádio hláv Fm a líder zoskupenia Fallgrapp, ktoré sa udomácnilo nielen na našej alternatívnej popovej scéne. Album V hmle môžete momentálne počuť aj v seriáli Milenky na TV Markíza.

Kto je SAMUEL HOŠEK: Samuel Hošek je mladý multitalentovaný spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych súťaží. Študoval na prestížnej umeleckej škole v USA (Havier High School), v Bratislave na divadelnej fakulte VŠMU a tento rok úspešne ukončil trojročné štúdium jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe. Samuel pôsobil aj ako vokalista česko slovenských hviezd ako sú: Lucie Bílá, Majk Spirit, či Marika Gombitová, ČS hľadá Superstar. Už druhý rok pôsobí ako vokálny kouč v British International School. Môžete ho poznať s hudobných spoluprác so skupinou Fallgrapp, Matys, Ľudové Mladistvá, rapera Supu – Biele noci. Okrem svojho autorského projektu spieva v skupine Samuel Hošek Jazz Band a v skupine POPS. Vystupuje v rôznych divadelních a tanečných projektoch. Jeho hlas môžete poznať aj z reklám a voiceoverov.

,,Momentálne mám rozrobených viacero projektov. Onedlho vychádza album Biele Noci rapera Supu (z bývalej formácie Moja Reč) na ktorom som naspieval niekoľko featov a vokálov spolu so speváčkou Laurou Weng. To isté platí aj o skupine Ľudové Mladistvá, kde som svojim scatom dotvoril jednu z ich skladieb s názvom Hojana. S mojím projektom Samuel Hošek Jazzband hrávame popové skladby v jazzových úpravách a momentálne zostavujem kapelu pre svoj vlastný projekt a niekedy na jeseň, by som veľmi rád absolvoval turné so svojimi skladbami.

Zdroj: TS (foto: Samuel Hošek)