SYNTH SLOVAKIA – NOVÁ KOMPILÁCIA MAPUJÚCA DOMÁCU ELEKTRONICKÚ SCÉNU

Synth SlovakiaPod názvom Synth Slovakia vyšla 11.11.2017 výnimočná CD kompilácia výberu súčasnej slovenskej elektronickej „synth“ scény. Ide o mimoriadny výberový album zostavený z 15-ich aktívnych hudobných skupín a projektov z celého Slovenska. CD-čko vychádza v počiatočnom náklade 500 kusov a je určené predovšetkým pre rádiá a na mediálnu podporu súčasnej domácej syntetizátorovej hudby. Výberovka ponúka široké spektrum elektronickej hudby od klasického „synth“ popu, až po súčasnejšie moderné zvukové experimenty.

„Slovenská syntetizátorová scéna zjavne nezaspala, ale rastie a rozvíja sa,“ hovorí Radomír Remenár, iniciátor projektu.

Na CD-čku sú skladby známych i menej známych slovenských zoskupení: MONTE ROSA, MISS and TROOPS, SOUND MINISTERS, PROJEKT203, IMIAFAN, THE SILENCE, H.O.H, BLACK ROSE, MARTIN JOY, FORCE, CORIOLIS, 2FF Project, MFLS, CHEBEAFF, 3C 273. Ide o tvorcov združených v rovnomennej komunite SYNTH Slovakia, ktorej ambíciou je združovať a podporovať všetkých slovenských autorov a priaznivcov elektronickej hudby v štýle „synth“. Komunita ponúka ich kompletný prehľad a prezentáciu, informuje o novinkách a udalostiach a vyvíja aktivity na podporu spomínaného hudobného žánru na Slovensku.

 

Synth Slovakia - Cd Putac

 

Vrcholom tohto snaženia bude prvý, výnimočný a jedinečný celovečerný festival SYNTHFEST Slovakia 2018, ktorý sa uskutoční  20.10.2018 v Trnave. Na festivale sa predstavia podstatné slovenské synth kapely formou živých vystúpení alebo videoprojekcií. Festival vyvrcholí Depeche Mode mega párty.

 

Synth Slovakia 1

 

„Tento žáner nepredstavuje nejaký mainstreem ani underground, ale sú to reálni súčasní slovenskí autori, ktorí ponúkajú pre slovenskú hudbu reálne hodnoty a ďalšie možnosti s ich citmi a pocitmi, pretavenými do zvukov a tónov,“ uzatvára iniciátor projektu Radomír Remenár.

Viac informácií nájdete na: http://www.synthslovakia.sk

Zdroj správy a foto: Synth Slovakia