TEMNÉMU DOMÁCEMU HUDOBNÉMU PROJEKTU ADALBERT VYCHÁDZA ALBUM GHOSTS

Adalbert - Ghosts

Alternatívny rockový projekt slovenského hudobníka Vojtěcha Štědroňa s názvom Adalbert mohli fanúšikovia zaregistrovať už v minulom roku, kedy mu vyšiel debutový singel ‘Ghost’. V tom období začal pracovať aj na debutovom albume ‘Ghosts’, ktorý práve v týchto dňoch vydáva pod hlavičkou vydavateľstva go2stage.

Na albume “Ghosts” sa nachádza 12 piesní, ktoré sú mixom staršej aj novej tvorby. Žánrovo môžu fanúšikovia rovnako očakávať pestrý kokteil – od post-punku, post-rocku cez elektroniku a gotický rock až po vplyvy modernej vážnej hudby a lo-fi. „Väčšina albumu bola nahrávaná v mojom domácom štúdiu, časť s Marošom Hečkom ako producentom a Vladimírom “Bajkom” Bajnocim ako zvukovým inžinierom vo Fun Rádiu, časť sme riešili aj s SMT štúdiom a celý album sa mixoval a mastroval v PULP štúdiu,” priblížil nahrávanie albumu Vojtěch. S Marošom Hečkom sa Vojtěch zoznámil vďaka Demovnici_FM. Adalbert ponúka naozaj prepracované aranžmány, naša spolupráca je založená na dôvere, Vojto prináša do projektu obrovský kus práce, nadšenia a zodpovedného prístupu, ktorý je nesmierne cenný,“ hovorí Hečko.

Adalbert na albume pracoval približne 4 roky a úprimne sa teší, že uzavrie túto kapitolu svojho tvorivého života a bude sa môcť hudobne posúvať ďalej. Spolu s novým albumom fanúšikom predstavuje aj nový klip k skladbe ‘Get Out’.

Zo všetkých skladieb na albume sa mu najlepšie nahrávala ‘Where Swans Flying Die’, ktorá sa nahrala takpovediac sama. Autor bol v správnom citovom rozpoložení a nahral priamo albumovú verziu. Najťažšie a najdlhšie sa nahrávala pieseň ‘Hiatus’, ktorá mala veľmi veľa verzií, prehrávala sa mnohokrát s novým aranžmánom a novými spevmi. Jediným hudobným hosťom na albume je jeho brat, ktorý nahral v jednej skladbe basu. Pre svojich poslucháčov má Adalbert aj upozornenie: „Album je určený pre ľudí, ktorí majú v niečom podobný pohľad na svet ako ja. Je to album pre ľudí, ktorí majú radi smutnejšiu a temnejšiu hudbu a radi sa v nej rozplývajú. Nie je to vhodný album pre ľudí, ktorí práve vyrážajú na „párty“ a chcú mať dobrú náladu, je tu riziko, že im ju skazí,” konštatuje s úsmevom Vojtěch, ktorý si názov Adalbert vymyslel v detstve pre svoju imaginárnu kapelu.

Po vydaní albumu chce Adalbert odohrať čo najviac koncertov a festivalov. “Jedným z mojich hlavných snov je totiž mať reálnych fanúšikov,” smeje sa spevák. Najbližšie budete môcť tohto slovenského interpreta podporiť 30. apríla na krste albumu v jeho rodnej Banskej Bystrici v Klube 77 a 7. mája na krste v Bratislave v klube FUGA.

Daniela Grečnerová