TIMEA ZVEREJNILA NOVÝ SINGEL S NÁZVOM PATIENCE

Slovenská speváčka a skladateľka Timea predstavila koncom roku 2020 svoje debutové EP „Confusion of Warmth“. V súčasnosti sa pripomína novou skladbou „Patience“.

Z nášho vysielania poznáte skladby ako „Lose my air“, či „While the sunset goes“. Vďaka vydavateľstvu WellPlayed vyšlo jej prvé EP na vinylovej platni.

Timea nedávno spolupracovala, vďaka mentoringovému programu LALA music export, s holandským manažérom menom Andries Van Wieren. Momentálne s ním plánuje ďalšie pôsobenie.

O novinke prezradila: „Skladba Patience vznikla v momente, kedy som mala pocit, že nemám čo povedať. Verím, že každý kto tvorí, to zažil. Je to taký pocit stratenej kreativity a frustrácie, ktorá s touto prácou súvisí. Pamätám si, že keď bol lockdown, sedela som za klavírom a snažila som sa pomenovať dôvod, prečo neviem nič nové vytvoriť. A zrazu to prišlo a vznikla o tom celá pesnička. Niekedy inšpirácia prichádza z tých najneočakávanejších miest a situácií. Táto pesnička je pre mňa takou pripomienkou, že niekedy najkrajšie veci vzniknú, keď im dáme priestor a nevytvárame ich pod tlakom.“

Timea

Nový singel vznikal medzi Prahou a Bratislavou.

Na piesni „Patience“ spolupracoval Erik Horák (produkcia, mix) a Gargle & Expel (mastering). Timea ho prvý raz predstavila v akustickej verzii na sérií koncertov „Doma Dobre“, ktorú v decembri minulého roka zorganizoval Festival Pohoda a nocľaháreň DePaul.

Timea sa počas krátkeho pôsobenia na scéne predstavila na prestížnych slovenských a českých podujatiach.

Vystúpila napríklad na Metronome Warm Up Party, festivale FRAJ, ako aj v popredných pražských kluboch Jazzdock, či Rock Cafe. Stihla zaujať Fullmoon magazine, české Rádio 1, Rádio Wave, Expres FM i domáce Rádio_FM. Predskakovala umelcom ako Madison McFerrin (USA) či Mighty Oaks (Nemecko). Našej redakcii prezradila, že momentálne pracuje na novej tvorbe, ktorú bude predstavovať priebežne počas roka 2022.

NMR (foto: Lukáš Bukoven)