TOLSTOYS ZVEREJNILI VIDEOSINGEL, KTORÝ BUDE SÚČASŤOU KOMPILÁCIE OSTROV HUDBY

Tolstoys - OlivyTolstoys zverejnili nový singel Olivy, ktorý predstavujú zároveň s videoklipom. Novinka od mladej talentovanej kapely ocenenej debutom roka dostane priestor i na ďalšom vydaní kompilácie Ostrov Hudby.

“Tak len kúp mi čierne olivy a budeme sa dlho smiať,” spieva speváčka Ela Tolstová, ktorá v skladbe použila olivy ako metaforu na niečo, čo vo vzťahu vyrieši všetky problémy. Môže ísť o pocit či produkt, každý máme na odvrátenie zlého svoje vlastné “olivy”. “Pesnička je o tom, že niekedy je všetko vo vzťahu tak fajn a ideálne, až je to desivé a ty sa bojíš, kedy to skončí a kedy sa niečo pokazí, pretože dobré obdobie sa vždy na chvíľu vystrieda s tým zlým,” prezrádza o skladbe autorka piesne Ela Tolstová.

Vo vizuáli k pesničke je exkluzivita olív vyjadrená diamantami, ktoré rovnako ako olivy chce a potrebuje každý z nás. V klipe vám ich formou teleshoppingu ponúknu priamo členovia kapely. Vizuálne príjemný a zároveň vtipný videoklip má na svedomí režisérka Števka Lovasová.

Pre Tolstoys typický snový zvuk v skladbe Olivy umocňuje živá dychová sekcia. O jej aranžmány sa postarala jazzová flautistka Mária Reháková pôsobiaca v Londýne, kde sa dychy za pomoci miestnych profesionálnych hudobníkov nahrávali a produkovali. Pieseň Olivy sa najbližšie objaví na kompilácii Ostrov hudby 3, ktorá už po tretíkrát prinesie rôznorodú vzorku slovenskej nezávislej scény pre lokálnych aj zahraničných poslucháčov.

Na domácej scéne obľúbenosť dream-popovej formácie dosvedčuje ocenenie Radio_Head Awards za debut roka 2017 či množstvo vydarených koncertov najmä na letných festivaloch. Úspešne ale Tolstoys reprezentovali aj na zahraničných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag a MENT Ljubljana. Najbližšie sa ukážu 4.11.2018 na koncerte britského pesničkára a klaviristu Toma Odella, ktorý si ich vybral ako support pre svoj koncert v bratislavskej HANT aréne.

Alexander Čerevka