On air
Next
Rebríčky

TRANSGLOBAL WORLD MUSIC CHART – NAJLEPŠIE ALBUMY ROKU 2018

30.12.2018

Transglobal World Music ChartAko členovia Transglobal World Music Charts si Vám dovoľujeme predstaviť najviac hodnotené albumy roku 2018:

NAJLEPŠÍ ALBUM SEVERNÁ AFRIKA & STREDNÝ VÝCHOD 2018
Monsieur DoumaniAngathin – Monsieur Doumani

NAJLEPŠÍ NADREGIONÁLNY ALBUM 2018
Catrin Finch & Seckou KeitaSoar – Bendigedig

NAJLEPŠÍ ALBUM SAHARA (AFRIKA) 2018
Fatoumata DiawaraFenfo – Montuno / Shanachie / Wagram

NAJLEPŠÍ EURÓPSKY ALBUM 2018
El NaánLa Danza de las Semillas – El Naán

NAJLEPŠÍ ALBUM ÁZIA & PACIFIK 2018
Anandi BhattacharyaJoys Abound – Riverboat / World Music Network

NAJLEPŠÍ ALBUM SEVERNÁ A STREDNÁ AMERIKA 2018
Grupo Mono Blanco¡Fandango! Sones Jarochos de Veracruz – Smithsonian Folkways

NAJLEPŠÍ ALBUM JUŽNÁ AMERIKA 2018
Son Palenque Kutu Prieta pa Saranguiá – Palenque

NAJLEPŠIA KOMPILÁCIA 2018
V.A. – Chikhates & Chioukhs de l’Aïta: Anthologie – Atlas Azawan

TWMC 2018 TOP 100:

1. Monsieur Doumani – Angathin – Monsieur Doumani
2. Catrin Finch & Seckou Keita – Soar – Bendigedig
3. Fatoumata Diawara – Fenfo – Montuno / Shanachie / Wagram
4. El Naán – La Danza de las Semillas – El Naán
5. Ammar 808 – Maghreb United – Glitterbeat
6. Gabacho Maroc – Tawassol – 10h10 / Cristal
7. The Turbans – The Turbans – Six Degrees
8. SANS – Kulku – Cloud Valley
9. Vigüela – A Tiempo Real – ARC Music
10. Samba Touré – Wande – Glitterbeat

11. Boubacar Traoré – Dounia Tabolo – Lusafrica
12. 3MA: Ballaké Sissoko, Driss El Maloumi, Rajery – Anarouz – Six Degrees
13. Toko Telo – Diavola – Anio
14. Koum Tara – Koum Tara – Odradek
15. TootArd – Laissez Passer – Glitterbeat
16. Dobet Gnahoré – Miziki – LA Café
17. Nancy Vieira – Manhã Florida – Lusafrica
18. Djénéba & Fousco – Kayeba Khasso – Lusafrica
19. Samurai Accordion – Te – Visage Music
20. Shadi Fathi & Bijan Chemirani – Delâshena – Buda Musique

21. Anandi Bhattacharya – Joys Abound – Riverboat / World Music Network
22. Arat Kilo, Mamani Keïta, Mike Ladd – Visions of Selam – Accords Croisés
23. Seun Kuti & Egypt 80 – Black Times – Srtrut
24. Grupo Mono Blanco – ¡Fandango! Sones Jarochos de Veracruz – Smithsonian Folkways
25. Son Palenque – Kutu Prieta pa Saranguiá – Palenque
26. Bombino – Deran – Partisan
27. Amsterdam Klezmer Band & Söndörgő – Szikra – Vetnasj
28. Efrén López, Stelios Petrakis, Bijan Chemirani – Taos – Buda Musique
29. Júlio Pereira – Praça do Comércio – Tradisom
30. Maya Youssef – Syrian Dreams – Harmonia Mundi

31. Solju – Ođđa Áigodat – Bafe’s Factory
32. Malagasy Guitar Masters – Volo Hazo – Buda Musique
33. Baul Meets Saz – Namaz – Seyir Muzik
34. Elena Ledda – Làntias – S’Ard Music
35. Sara Tavares – Fitxadu – Sony Music Portugal
36. Bixiga 70 – Quebra-Cabeça – Glitterbeat
37. Gaye Su Akyol – İstikrarlı Hayal Hakikattir – Glitterbeat
38. Angelique Kidjo – Remain in Light – Kravenworks
39. Femi Kuti – One People One World – Knitting Factory
40. Minyeshu – Daa Dee – ARC Music

41. Hermeto Pascoal – Hermeto Pascoal e sua Visão Original do Forró – Scubidu
42. Gaiteiros de Lisboa – A História – Uguru
43. Saz’iso – At Least Wave Your Handkerchief at Me: The Joys and Sorrows of Southern Albanian Song – Glitterbeat
44. Omar Sosa & NDR Bigband – Es:Sensual – Otá
45. Kapela Maliszów – Wiejski Dżez – Unzipped Fly
46. BKO – Mali Foli Coura – Buda Musique
47. Chancha Vía Circuito – Bienaventuranza – Wonderwheel
48. Okra Playground – Ääneni Yli Vesien – Nordic Notes
49. Eva Salina & Peter Stan – Sudbina: A portrait of Vida Pavlović – Vogiton
50. Marta Gómez – La Alegría y el Canto – Aluna

51. Sonido Gallo Negro – Mambo Cósmico – Glitterbeat
52. Trio Da Kali and Kronos Quartet – Ladilikan – World Circuit
53. Gili Yalo – Gili Yalo – Dead Sea
54. Bokanté + Metropole Orkest – What Heat – Real World
55. Anouar Brahem – Blue Maqams – ECM
56. Rahim AlHaj Trio – One Sky – Smithsonian Folkways
57. Invisible System – Bamako Sessions – Riverboat / World Music Network
58. Afro Celt Sound System – Flight – ECC Records
59. Eliades Ochoa & Alejandro Almenares – Dos Gigantes de la Música Cubana – Tumi
60. Sopa de Pedra – Ao Longe Já Se Ouvia – Sopa de Pedra

61. 47Soul – Balfron Promise – Cooking Vinyl
62. Dur-Dur Band – Dur-Dur of Somalia: Volume 1, Volume 2 & Previously Unreleased Tracks – Analog Africa
63. Don Kipper – Seven Sisters – Riverboat / World Music Network
64. WoWaKin – Kraj za Miastem – WoWaKin
65. Yossi Fine & Ben Aylon – Blue Desert – Blue Desert
66. Damily – Valimbilo – Les Disques Bongo Joe
67. Yiddish Glory – The Lost Songs of World War II – Six Degrees
68. V.A. – Chikhates & Chioukhs de l’Aïta: Anthologie – Atlas Azawan
69. Riccardo Tesi & Banditaliana – Argento – Visage
70. Red Baraat – Sound the People – Rhyme & Reason

71. Doctor Nativo – Guatemaya – Stonetree
72. Stella Chiweshe – Kasahwa: Early Singles – Glitterbeat
73. Goran Bregović – Three Letters from Sarajevo, Opus 1 – Decca / Wrasse
74. Small Island Big Song – Small Island Big Song – Small Island Big Song
75. Indialucia – Acatao – CM
76. Canzoniere Grecanico Salentino – Canzoniere – Ponderosa Music
77. Brenda Navarrete – Mi Mundo – Alma
78. Cemîl Qoçgîrî & Manuel Lohnes – Bêdawîtî – Ahenk Müzik
79. Cimbalom Brothers – Testvériség / Brotherhood – Fonó Budai Zeneház
80. Ross Daly & Kelly Thoma – Lunar – Labyrinth

81. V.A. – Listen All Around: The Golden Age of Central & East African Music – Dust-to-Digital
82. Moonlight Benjamin – Siltane – Ma Case
83. Orquesta Akokán – Orquesta Akokán – Daptone
84. Park Jiha – Communion – tak:til / Glitterbeat
85. Enza Pagliara & Dario Muci – Marea – Nauna Cantieri Musicali
86. Sväng – Sväng Plays Tango – Galileo Music
87. V.A. – I’m Not Here to Hunt Rabbits – Piranha
88. Mercedes Peón – i– Mercedes Peón / Altafonte
89. Opium Moon – Opium Moon – Be Why Music
90. Mehmet Polat – Ageless Garden – Aftab

91. Amélia Muge & Michales Loukovikas – Archipelagos-Passagens – AM-ML
92. Okonkolo – Cantos – Big Crown
93. Toto Bona Lokua – Bondeko – Nø Førmat!
94. Barcelona Gipsy balKan Orchestra – Avo Kanto – Satélite K
95. Bao Sissoko, Mola Sylla & Wouter Vandenabeele – Tamala – Muziekpublique
96. Catarina dos Santos – Rádio Kriola – ARC Music
97. Guy One – #1 – Philophon
98. Saeid Shanbehzadeh – Pour-Afrigha – Buda Musique
99. Brigan – Rua San Giacomo – Marocco Music
100. Dirtmusic – Bu Bir Ruya – Glitterbeat

NMR