On air
Next
Rebríčky

TRANSGLOBAL WORLD MUSIC CHART – BEST OF 2017

29.12.2017

Transglobal World Music Chart - Best Of 2017K výročným rekapituláciám ešte pridávame top 100 albumov roku 2017 rebríčka Transglobal World Music Chart

 

  • 1. Trio Da Kali and Kronos Quartet – Ladilikan – World Circuit
  • 2. Orchestra Baobab – Tribute to Ndiouga Dieng – World Circuit
  • 3. Oumou Sangaré – Mogoya – Nø Førmat!
  • 4. Omar Sosa & Seckou Keita – Transparent Water – Otá / World Village
  • 5. Bonga – Recados de Fora – Lusafrica
  • 6. Bargou 08 – Targ – Glitterbeat
  • 7. Toko Telo – Toy Raha Toy – Anio
  • 8. Danyèl Waro – Monmon – Cobalt / Buda Musique
  • 9. Mara Aranda – Sefarad en el Corazón de Marruecos – Mara Aranda

 

  • 10. Cemîl Qoçgîrî – Zalâl – Ahenk Müzik
  • 11. Daymé Arocena – Cubafonía – Brownswood
  • 12. Sabîl – Zabad, l’Écume des Nuits / Zabad, Twilight Tide – Harmonia Mundi
  • 13. Mokoomba – Luyando – Outhere
  • 14. Amira Medunjanin – Damar – World Village
  • 15. Magín Díaz – El Orisha de la Rosa – Noname
  • 16. Jupiter & Okwess – Kin Sonic – Zamora / Glitterbeat
  • 17. Yasmine Hamdan – Al Jamilat – Crammed Discs
  • 18. Tamikrest – Kidal – Glitterbeat
  • 19. Bokanté – Strange Circles – GroundUp
  • 20. L’Orchestre Afrisa International – Melanie – Colomotion

 

  • 21. Aurelio – Darandi – Real World
  • 22. Dimitris Mystakidis – Amerika – Fishbowl
  • 23. Lo’Jo – Fonetiq Flowers – World Village
  • 24. Tinariwen – Elwan – Wedge
  • 25. Voxtra – The Encounter of Vocal Heritage – Muziekpublique
  • 26. Les Amazones d’Afrique – République Amazone – Real World
  • 27. Vieux Farka Touré – Samba – Six Degrees
  • 28. Roberto Fonseca – ABUC – Impulse!
  • 29. Frigg – Frost on Fiddles – Frigg
  • 30. Rahim Alhaj – Letters from Iraq – Smithsonian Folkways

 

  • 31. Saeid Shanbehzadeh – Pour-Afrigha – Buda Musique
  • 32. Amine & Hamza, The Band Beyond Borders – Fertile Paradoxes – ARC Music
  • 33. Saz’iso – At Least Wave Your Handkerchief at Me: The Joys and Sorrows of Southern Albanian Song – Glitterbeat
  • 34. Ifriqiyya Électrique – Rûwâhîne – Glitterbeat
  • 35. Gaye Su Akyol – Hologram İmparatorluğu – Glitterbeat
  • 36. Kanazoé Orkestra – Miriya – Buda Musique
  • 37. Dhafer Youssef – Diwan of Beauty and Odd – Okeh
  • 38. Meïkhaneh – La Silencieuse – Buda Musique
  • 39. Noura Mint Seymali – Arbina – Glitterbeat
  • 40. Mariem Hassan – La Voz Indómita (del Sáhara Occidental) – Nubenegra

 

  • 41. Ghalia Benali & Mâäk – MwSoul – W.E.R.F
  • 42. Lila Downs – Salón, Lagrimas y Deseo – Sony
  • 43. The Klezmatics – Apikorsim / Heretics – World Village
  • 44. Trio Tekke & Dave De Rose – Zivo – Trio Tekke
  • 45. Songhoy Blues – Résistance – Transgressive / Fat Possum
  • 46. Serendou – Zinder – Hirustica
  • 47. Omar Faruk Tekbilek – Love Is my Religion – Alif
  • 48. George Telek, David Bridie & Musicians of the Gunantuna – A Bit Na Ta – Wantok Musik
  • 49. Tribalistas – Tribalistas – Phonomotor
  • 50. Abou Diarra – Koya – Mix et Métisse

 

  • 51. Girma Bèyènè & Akalé Wubé – Éthiopiques 30: Mistakes on Purpose – Buda Musique
  • 52. Elida Almeida – Djunta Kudjer – Lusafrica
  • 53. Black Flower – Artifacts – Sdban Ultra
  • 54. Trad.Attack! – Kullakarva / Shimmer Gold – Trad.Attack! Music
  • 55. The Nordic Fiddlers Bloc – Deliverance – The Nordic Fiddlers Bloc
  • 56. Canzoniere Grecanico Salentino – Canzoniere – Ponderosa Music
  • 57. Frank London – Glass House Orchestra: Astro-Hungarian Jewish Music – Piranha
  • 58. King Ayisoba – 1000 Can Die – Glitterbeat
  • 59. Kazut de Tyr – Jorjuna – Hirustica
  • 60. Baba Zula – XX – Glitterbeat

 

  • 61. Kefaya – Radio International – Radio International
  • 62. Quantic & Nidia Góngora – Curao – Tru Thoughts
  • 63. Tony Allen – The Source – Blue Note
  • 64. Katarína Máliková – Pustvopol – Slnko
  • 65. Gwyneth Glyn – Tro – Bendigedi
  • 66. Griselda Sanderson & Ricardo de Noronha – Veer – Waulk
  • 67. Dona Onete – Banzeiro – Mais Um Discos
  • 68. Çiğdem Aslan – A Thousand Cranes – Asphalt Tango
  • 69. Melech Mechaya – Aurora – Felmay
  • 70. V.A. – The Photographs of Charles Duvelle: Disques Ocora and Collection Prophet – Sublime Frequencies

 

  • 71. Martha Mavroidi – I Klosti kai to Veloni / Thread and Needle – Violins Productions
  • 72. Rhiannon Giddens – Freedom Highway – Nonesuch
  • 73. Boubacar Traoré – Dounia Tabolo – Lusafrica
  • 74. The Nile Project – Jinja – Zambaleta
  • 75. Ethio Stars | Tukul Band featuring Mulatu Astatke – Addis 1988 – Piranha
  • 76. Carmen Souza – Creology – Galileo Music
  • 77. V.A. – Zaire 74: The African Artists – Wrasse
  • 78. Maria Kalaniemi & Eero Grundström – Svalan – Åkerö
  • 79. Richard Bona & Mandekan Cubano – Heritage – Qwest
  • 80. Monoswezi – A Je – Riverboat

 

  • 81. Constantinople & Ablaye Cissoko – Jardins Migrateurs – Ma Case
  • 82. Moh! Kouyaté – Fe Koti – Foli Son Production
  • 83. Lula Pena – Archivo Pittoresco – Crammed Discs
  • 84. Ulaş Özdemir – Traces of Âşik – Buda Musique
  • 85. Anouar Brahem – Blue Maqams – ECM
  • 86. Makan Badjé Tounkara – Daba – Buda Musique
  • 87. Khalid Kouhen & Marylène Ingremeau – Sillage – Ouï-Dire / UVM
  • 88. V.A. – Une Anthologie du Khöömii Mongol – Routes Nomades / Buda Musique
  • 89. Rafiki Jazz – Har Dam Sahara – Riverboat
  • 90. Zampogneria – Fiumerapido – Finisterre

 

  • 91. Alsarah & The Nubatones – Manara – Wonderwheel
  • 92. V.A. – Abatwa (The Pygmy): Why Did We Stop Growing Tall? – Glitterbeat
  • 93. Emel – Ensen – Partisan
  • 94. Pascuala Ilabaca y Fauna – Rey Loj – Petit Indie
  • 95. Piccola Orchestra Gagarin – Vostok – Whatabout Music
  • 96. Tété Alhinho – Mornas ao Piano – Trem Azul
  • 97. Efrén López, Stelios Petrakis, Bijan Chemirani – Taos – Buda Musique
  • 98. Baraka Moon – Wind Horse – Baraka Moon
  • 99. Hamilton de Holanda Quinteto – Casa de Bituca: The Music of Milton Nascimento – Biscoito Fino
  • 100. Young Iranian Female Voices – Songs in the Mist – Kirkelig Kulturverksted