ZÁZNAM KUBÁNSKEHO KONCERTU ROLLING STONES UVEDÚ AJ V SLOVENSKÝCH KINÁCH

rolling-stones-2016Prvý kubánsky koncert anglickej kapely The Rolling Stones na Kube bol na jar tohto roka udalosťou, o ktorej informovali všetky hudobné médiá. Nechýbali pri tom samozrejme ani kamery, a tak sa už čoskoro do kín na celom svete dostane záznam, ktorý sprostredkuje atmosféru tohto výnimočného „stretu kultúr“.

Možnosť pozrieť si film s názvom Havana Moon – The Rolling Stones Live in Cuba budú mať aj diváci na Slovensku. Uvedú ho 11. októbra o 20:30 v sieti kín Cinemax v Banskej Bystrici, Bratislave, Dunajskej Strede, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Skalici, Trenčíne, Trnave a Žiline. Novinka vyjde aj na DVD, Blu-ray diskoch a v digitálnej podobe, stane sa tak 11. novembra.

Bezplatný koncert The Rolling Stones v Havane sa konal tento rok 25. marca, pričom šlo o záverečné vystúpenie v rámci América Latina Olé Tour 2016. Podľa odhadov sa na podujatí zúčastnilo približne 500-tisíc fanúšikov. Legendárna skupina predstavila 18 skladieb, vrátane hitov Jumpin‘ Jack Flash, Angie, Brown Sugar či (I Can’t Get No) Satisfaction. O réžiu záznamu sa postaral Paul Dugdale, s ktorým už spolupracovali Adele, Coldplay, Ed Sheeran, ale aj The Rolling Stones na dokumente Sweet Summer Sun – Hyde Park Live (2013).

Barbora Menzl Drobná, Continental fillm

Foto: AP Photo/Enric Marti