ŽILINSKÁ SKUPINA DAVE BRANNIGAN MÁ NOVÉ EP

Dave Brannigan 2019Dave Brannigan, indie-rocková formácia zo Žiliny, je už známa svojimi úspechmi, keď reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. V minulých rokoch bola nominovaná v slovenskej hudobnej ankete Rádia FM „Radiohead Awards“ na Objav roka a za album Young Creatures sa dostala do longlistu Debut roka.

V týchto dňoch kapele vychádza EP s názvom „Brannigan“. Sú na ňom skladby, ktoré členovia zložili od vydania svojho debutu. Hudobne si Dave Brannigan stále udržiava svoj špecifický zvuk, no oproti debutovému albumu začali viac experimentovať s klávesmi. Prekvapením sú aj nečakané zmeny tempa a sofistikovanejšie aranžmány.

Zverejnené sú už prvé dve skladby, A Wish a Down The Street. Naplánované sú ešte dve skladby, ktoré budú zverejnené 10. a 24. februára.

A Wish je po Stuck in the sky v poradí druhou pokojnou skladbou v tvorbe kapely. „Touto piesňou opisujeme depresívne životné pocity, ale aj to, ako sa s nimi popasovať,“ hovorí gitarista, spevák a tvorca textu Dušan Škunda. Nosičom hlavnej melódie je vokál, ktorý pri jemne zasnenom zvuku v pozadí dostáva väčší priestor. V nahrávke je použitý zaujímavý kontrast “žblnkajúceho“ klávesu a silno skreslenej elektrickej gitary.

Ďalšia zverejnená pieseň, Down The Street, je energickejšia. „V tejto skladbe sa dievča snaží zachrániť chlapca a upozorniť ho na chyby, ktoré koná, ale už zrejme neskoro prejavuje záujem a odpoveď z druhej strany je negatívna,“ predstavuje pieseň druhý spevák a skladateľ piesní Erik Cingel. Pri počúvaní tejto skladby zaskočí jej štruktúra a taktiež nečakané zmeny tempa.

Po vydaní EP čaká na Dave Brannigan séria koncertov, ktoré odohrajú spolu s mladou energickou kapelou Post-hype. Naplánované sú koncerty v Žiline, Prešove, Trenčíne, či Bardejove na ktorých zaznejú aj ich najnovšie skladby.

Martin Kozánek + NMR (foto: Michal Janek)