ZUZANA MIKULCOVÁ CHYSTÁ VIDEOKLIP A PRACUJE NA NOVOM ALBUME

Slovenská speváčka Zuzana Mikulcová, ktorá nedávno predstavila videoklip ku skladbe Z tvojich úst (2017), plánuje popri prípravách nového albumu do mesiaca zverejniť ďalšiu novinku. „Pieseň sa volá Pár snov a časť z nej už zaznela v relácii Hudba made in Slovakia, keď prišiel štáb do štúdia pri točení spevov do tejto skladby. Už čakám len na master a strih klipu. Dúfam, že nenastanú komplikácie a Pár snov bude čoskoro vonku,“ povedala interpretka v rozhovore pre agentúru SITA.

Dokončenie nového albumu, ktorý mladá umelkyňa pripravuje už niekoľko mesiacov, jej podľa vlastných slov komplikujú financie. „V najbližších mesiacoch plánujem však spustiť crowfundingový projekt, takže ktokoľvek si bude môcť album predplatiť a pomôcť nám tak v jeho realizácii,“ uviedla Mikulcová, ktorá sa v týchto dňoch teší aspoň z nadchádzajúcich koncertov. „O pár dní vystúpime spolu s Vecom a našou spoločnou skladbou Holubí magnet na galavečere Nadácie Pontis a zaspievam si s ním aj 27. apríla v KC Dunaji v rámci jeho Domáce potreby tour 2017. Okrem toho chystám ešte pred letom ďalšie koncerty a v lete ma čaká pár festivalov. A stále učím hudbu. Veľmi ma to baví, hlavne, keď vidím výsledky. Mám žiačky, ktoré ku mne chodia už od môjho príchodu do Bratislavy a veľmi sa teším z ich úspechov,“ podotkla talentovaná speváčka, ktorá sa za posledné mesiace dala na vegánsku stravu a intenzívne sa začala venovať športu.

„Začala som aktívne behať. Dala som si cieľ, že do leta zabehnem, len tak pre seba, polmaratón. Momentálne som na nejakých štrnástich kilometroch, ale z týždňa na týždeň sa to zlepšuje. V podstate by som ho zabehla aj teraz, lebo celkom vládzem, akurát neviem, čo s kĺbmi. Tie ma po polhodine behu celkom bolia, ale zatiaľ držia, tak skúšam, čo ešte dajú. Od nového roka som zároveň prešla na vegánsku stravu, preto podľa mňa vládzem behať oveľa dlhšie ako predtým. Okrem toho chodím aj plávať – chcela by som zaplávať tak štyri kilometre v čo najmenšom časovom rozpätí – a odkedy je pekne, vyťahujem korčule. To je ďalšia moja vášeň,“ uzavrela Mikulcová.

Zdroj čánku: Sita (foto: Jakub Cajko)