ZUZANA MIKULCOVÁ PRIPRAVUJE MEDZINÁRODNÝ PROJEKT

Slovenská speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová sa teší v Čechách aj na Slovensku čím ďalej väčšej popularite.

Posledný album „Dievča“ zožal priaznivé kritiky na Slovensku a úspešné české turné potvrdilo, že aj v Čechách má stále väčšie zázemie. Teraz prichádza s unikátnym medzinárodným projektom „Fúzie“, v ktorom spája umelcov z Čiech, Slovenska a Maďarska. Ide o o projekt, ktorý poslucháčovi priblíži rôznorodých umelcov a ich krajiny po hudobnej aj vizuálnej stránke. Prvý singel predstavuje s príznačným názvom „Nádeje“, ktorý bude otvárať pripravovaný album.

„Pieseň Nádeje je moja srdcovka. Napísala som ju po jednej prežúrovanej noci s kamarátmi zo školských čias, ktorí stratili ideály o živote a ľuďoch. Naopak, ja sa snažím v ľuďoch vidieť to pozitívne. Preto vznikli Nádeje, aby sme ich nestrácali,“ prezrádza s úsmevom o novej piesni Zuzana.

Spoluautorom hudby a producentom singlu „Nádeje“ je dlhoročný spolupracovník Zuzany, Andrej Hruška. Videoklip vznikol v réžii Dominika Janovského v Zuzaninom rodnom meste Rimavská Sobota.

Zuzana Mikulcová má na svojom konte už dva autorské albumy a na slovenskej scéne sa teší pozitívnemu záujmu. Vo svojom autorskom projekte spája vlastné slovenské texty s pop-soulom a s prvkami elektronickej hudby. Ako hosť vystúpila pred Lisou Simone a José Jamesom v Slovenskom rozhlase a Jamesom Bluntom v NTC v Bratislave. Minulý rok nahrala s rappermi Vecom a Tonom S (Ultrazvuk) skladbu „Tváre slobody“ k výročiu nežnej revolúcie, ktorú odprezentovali aj na Koncerte pre všímavých – ocenenie Biela vrana. Predstavila sa tiež na vystúpeniach Peter Lipa – 75 rokov v plnom nasadení, cenách Via Bona Nadácie Pontis, Igric 2019, v televíznych reláciách Advent 2016 v RTVS, Legendy popu, Zlaté časy a ako hudobný hosť vystúpila v relácii Trochu inak v SND. V roku 2010 sa stala „Novou tvárou slovenského jazzu“. Ako autorka sa taktiež podieľala na aktuálnom albume Lucie Bílej – Ta o mně.

„V čase karantény som si urobila také mini Fúzie s názvom #nahrajmi a vyzvala som kamarátov a fanúšikov, aby mi poslali nejaké nahrávky. Prostredníctvom sociálnych sietí sme si mohli aspoň na diaľku zahrať a mohli spoločne tvoriť. Má to skvelé ohlasy, čo ma nesmierne teší,“ dodáva speváčka o svojich aktivitách.

Nový singel „Nádeje“, ktorý vznikol na Slovensku v dobe koronavírusovej karantény, vychádza v českom vydavateľstve Tranzistor v distribúcii firmy Supraphon.

David Landštof a NMR (foto: press Zuzana Mikulcová)