ZVEREJNILI TRACKLIST SOUNDTRACKU SNÍMKY T2 TRAINSPOTTING

Kompilačný album bude obsahovať skladby od interpretov ako Iggy Pop, Underworld, Queen, The Clash, Frankie Goes To Hollywood, Blondie či Young Fathers.

Tvorcovia snímky T2 Trainspotting, ktorá je pokračovaním kultového filmu Trainspotting (1996), predstavili tracklist soundtracku. Nahrávka bude obsahovať pätnásť skladieb, pričom otvárať ju bude nový remix piesne Lust For Life od Iggyho Popa, o ktorý sa postarala formácia The Prodigy. Pôvodná verzia zaznela v úvodnej scéne prvého filmu. Záverečnou skladbou soundtracku zas bude Slow Slippy od Underworld, čo je nová verzia ich skladby Born Slippy .NUXX, ktorá bola taktiež súčasťou prvého Trainspottingu. Na soundtracku budú ďalej piesne od interpretov ako Queen, The Clash, Frankie Goes To Hollywood, Blondie či Young Fathers.

Na snímke T2 Trainspotting opäť spolupracovali režisér Danny Boyle a scenárista John Hodge, ktorí stáli aj za pôvodným filmom. Ten rozpráva príbeh skupiny narkomanov žijúcich koncom 80. rokov minulého storočia v škótskom Edinburghu. Hodge získal za scenár nomináciu na Oscara a Britský filmový inštitút snímku zaradil na desiate miesto rebríčka najlepších britských filmov všetkých čias. V novinke sa predstavia Ewan McGregor, Ewen Bremner, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller, Kelly Macdonald či James Cosmo, ktorí si všetci zahrali aj v prvom filme. T2 Trainspotting bude mať svetovú premiéru 22. januára v spomínanom Edinburghu, pričom do slovenských kín by sa mal dostať 16. februára.

Tracklist soundtracku filmu T2 Trainspotting:
01 Iggy Pop – Lust For Life (The Prodigy Remix)
02 High Contrast – Shotgun Mouthwash
03 Wolf Alice – Silk
04 Young Fathers – Get Up
05 Frankie Goes To Hollywood – Relax
06 Underworld – Eventually But (Spud’s Letter To Gail) f. Ewen Bremner
07 Young Fathers – Only God Knows
08 The Rubberbandits – Dad’s Best Friend
09 Blondie – Dreaming
10 Queen – Radio Ga Ga
11 Run DMC vs. Jason Nevis – It’s Like That
12 The Clash – (White Man) In Hammersmith Palais
13 Young Fathers – Rain Or Shine
14 Fat White Family – Whitest Boy On The Beach
15 Underworld – Slow Slippy

Zdroj článku: Sita