120 MINÚT S HUDBOU NÁŠHO HOSŤA: MARTINA JAROLÍNOVÁ

Martina JarolínováMartina Jarolínová je redaktorka kultúrneho webu Bombing.eu, ktorý pripravujú spolu s fotografom Tomášom Ormandym. „U nás metalistov sa hovorilo, že kto nevie hrať, tak o hudbe aspoň píše alebo organizuje koncerty,“ smeje sa Martina. Pre ňu to platilo na 100 %. V začiatkoch používania internetu v našich končinách založila metalový Roger webzine a organizovala Roger festy. O vyznávačoch extrémnej hudby napísala aj diplomovku. Neskôr ju ovplyvnil Mochi, ktorý vyberal hudbu pre New Model radio nedávno a ukázal jej Depeche Mode. S trnavskými, bratislavskými, ale aj českými depešákmi tvoria skvelú partiu, najmä s ľuďmi okolo DJa Martensa. Tanec a zumba Martinu priviedli k latinu. A to všetko popri veľkej láske reggae a ska. Na festivale 17 zastavení jari v 1998 v Modre spoznala hudbu Boba Marleyho, ktorá ju doviedla až do Afriky. A to doslovne.

Spolu s Ghančanom Taajom založili v 2006 organizáciu CINORG na pomoc sirotám a deťom z ulice. „Keď sa vám Afrika dostane pod kožu, už vás nepustí. Ghana je bezpečná krajina s priateľskými ľuďmi, bohatou kultúrou a pohodovým životným štýlom.“ Minulý rok mala možnosť zúčastniť sa korunovácie miestneho náčelníka a tradičného Damba Martina Jarolínová - detifestivalu. Predstaví vám aj ghanský štýl a tanec azonto, na ktorý sú Ghančania hrdí. Spolupodieľa sa na organizácii cestovateľského festivalu Cestou necestou a rada spoznáva hudbu rôznych kultúr. Preto ju poteší world music, najmä tá rýchla a temperamentná, hoci z Balkánu. Má rada aj hudobnú recesiu skupín Ylvis, Lonely Island či Hurra Torpedo. Tento rok zažila svoju dvadsiatu Pohodu a teší sa na jedenásty Uprising.

Festivaly jej splnili mnoho hudobných snov. „Dávajte pozor na to, čo si želáte, môže sa to splniť,“ radí. Ako napríklad interview so skupinou The Wailers. Ako tínedžer chcela byť novinárkou, aby mohla stretávať svoje hviezdy. Svoj hudobný set Vám namieša dnes o 20-tej hodine. Príjemné epočúvanie 🙂 

Róbert Gregor

Playlist programu:

 1. The Lonely Island – Great Day
 2. Ylvis – Janym
 3. Keche – Sokode
 4. Fuse ODG feat. Tiffany – Azonto
 5. Mushroom feat. Drilix – I Rep GH
 6. Yemi Alade – Tumbum
 7. Steve Aoki, Daddy Yankee, Play-N-Skillz & Elvis Crespo – Azukita
 8. Alvaro Soler – Lucía
 9. N.O.H.A. – Tu café
 10. Bob Marley & The Wailers – Get Up Stand Up
 11. Irie Révoltés – Explosion
 12. Dubioza kolektiv – Free.mp3
 13. Medial Banana – Viac a viac feat. Jamal
 14. Chaozz – Marie a Jana
 15. Las Balkanieras – Moje plave oči
 16. Goran Bregović – Gas Gas
 17. Mezdeke – Shik Shak Shok
 18. Tarkan – Kuzu Kuzu
 19. India Arie – Video
 20. Depeche Mode – Nothing
 21. East 17 – Let It Rain
 22. The Prodigy – Mindfields
 23. Nine Inch Nails – Gave Up
 24. Placebo – Drowning By Numbers
 25. Linkin Park – Hit The Floor
 26. Marilyn Manson – Irresponsible Hate Anthem
 27. System Of A Down – Bounce
 28. Red Hot Chili Peppers – They’re Red Hot
 29. Nirvana – Tourette’s
 30. Lenny Kravitz – Heaven Help
 31. Mincing Fury And Guttural Clamour Of Queer Decay – Kačenka
 32. Bez ladu a skladu – (Z)vodná elektráreň
 33. Perpetuum Jazzile – Africa
 34. Garry Shyman – Stream Of Life

Vypočujte si program tu: