ADO JURÁČEK PREDSTAVUJE PIESEŇ DOMOV, V KTOREJ SPIEVA AJ JANA KIRSCHNER

Ado Juráček a Jana KirschnerAdo Juráček nie je na domácej pesničkárskej scéne nováčikom. Nevyšiel mu zatiaľ žiaden album, ale tento rok sa mu to podarí napraviť. 1.3. 2018 totiž uzrie svetlo sveta jeho prvý štúdiový album. Kolekcia pod názvom Trubadúr je zbierkou tých najlepších piesní z posledných rokov. Keďže skladby vznikali v priebehu niekoľkých rokov, na albume nájdete prierez rôznych žánrov od folk/country piesní (Trubadúr, Domov), cez balady (Sadni si vedľa, Snáď) až po surf-rockovú skladbu Vlna sa už valí.

Ado prezradil, že pieseň Domov, ktorá je jedným z ústredných singlov k albumu, je jeho prvotinou. “Keď som napísal Domov, býval som ešte v rodičovskom byte. Pod nami bývala suseda, ktorá mi večne vyklopávala, keď som cvičil na gitaru. Tak ma to nakoplo napísať jednoduchý song o susedských vzťahoch. Pieseň mala na začiatku úplne inú harmóniu. Po pár rokoch mi napadol ešte refrén, pretože som zatúžil mať rodinný dom, v ňom nahrávacie štúdio a po práci si skočiť do bazéna,” so smiechom dodáva autor piesne.

 

 

Jana KirschnerAdo Juráček sa s Janou Kirschner spoznal v štúdiu Lososound. “V jeden deň mi volal Erik Horák, či neprídem do štúdia. Jana Kirschner tam akurát nahrávala svoju pieseň pre nový detský večerníček. Hľadala speváka, ktorý spieva folk/country. Ani sekundu som neváhal, bola to totiž veľmi dobrá skúsenosť. Doposiaľ som nemal príležitosť zažiť proces, akým pracujú v štúdiu ostrieľanejší hudobníci. Myslím, že s Janou sme si sadli. V tom čase som v štúdiu Lososound nahrával pieseň Domov, ktorú si vypočula aj Jana. Zaujala ju natoľko, že do nej naspievala vokály. Kvôli časovej tiesni sme nakoniec do jej spevu donahrávali nástroje v obývačke Janinej manažérky. Spolupráca bola blesková, aj keď dohodnutie termínu sa natiahlo na skoro pol roka.”

Okrem farebného spevu Jany Kirschner obohatila pieseň Domov huslistka Kristína Uhlíková a basgitarista Filip Hittrich. Hoci album Trubadúr vychádza až 1.3 2018 zopár piesní si môžete vypočuť už teraz.

TS (foto: Ado Juráček)