ALICE PHOEBE LOU NA ALBUME GLOW SPIEVA O LÁSKE I NÁSILÍ

Alice Phoebe Lou - Glow (Motor, 2021)

Alice Phoebe Lou je juhoafrická speváčka a skladateľka pôsobiaca v Berlíne. Oduševnené piesne na jej treťom albume „Glow“ majú punkový nádych i jazzový šarm.

Alice Phoebe Lou kladie dôraz na svoj jemný prejav v interakcii so zvukom elektrickej gitary. Ku gitare má zvláštny vzťah, pretože istý čas s ňou vystupovala na uliciach Berlína ako pouličná muzikantka.

Na albume „Glow“ prevažujú milostné piesne. V piesni „Dirty Mouth“ sa tiež venuje sexuálnemu obťažovaniu a násiliu, ktoré sama zažila.

Na novom albume možno nájsť aj témy o lockdowne. Typickým príkladom je titulná skladba „Glow“:

„Túžim po svojom domove a po svojej matke. A vo svojich predstavách opúšťam svoj byt, v ktorom som bola celé dni uviaznutá. Chcem sa ale vyjadriť a skúmať túto situáciu. Piesne využívam na to, aby som sa dostala preč zo svojho okolia a opustila miestnosť, v ktorej som bola uzamknutá,“ hovorí Alice.

Alice Phoebe Lou uprednostňuje analógové nahrávanie.

Všetko sa začalo vznikom piesní „Witches“ a „Touch“, kde si analógový proces nahrávania zamilovala. Nemohla sa preto dočkať až týmto spôsobom nahrávania vytvorí celý album. Ten napokon vznikol v Kanade.

„Keď môj priateľ a producent Dave Parry z kapely Loving prvýkrát hovoril s Castle Studios o príprave nášho trojtýždňového nahrávania, požiadal tam o všetky najstaršie mikrofóny, zosilňovače a vybavenie. A to v nahrávkach počuť. Prítomné je teplo a zvuk techniky nahrávania minulého storočia, čo oživuje moje piesne. Nemohla som chcieť mať okolo seba viac inšpiratívnych ľudí, s ktorými sme album vytvorili. S nahrávaním pomáhal aj môj dlhoročný spolupracovník Ziv Yamin, ktorý hral na bicie a na väčšinu klávesov, Daklis dodal svoje nezameniteľné basové linky a producent David Parry pridal do nahrávok svoju blaženú gitaru.

Album je „Glow“ je akýmsi výstupom na miesto, kam speváčku zaviali jej inšpirácie.

Dala do neho svoje najosobnejšie pocity, skúsenosti a ako sama hovorí, stojí pred svojimi fanúšikmi úplne nahá. Vyzýva vás, aby ste na určené miesto prišli spolu s ňou využívaním svojho vnútra.

Róbert Gregor (foto: Andrea Rojas)