ANDREJ ŠEBAN ZVEREJNIL NOVÝ VIDEOKLIP A VYRÁŽA NA TURNÉ

Andrej ŠebanSlovenský hudobník Andrej Šeban, ktorý dnes v Prahe odštartuje turné, zverejnil videoklip k novej skladbe Život je krásny. “ Videoklip od režiséra Petra Važana vznikol v spolupráci s Debris Company počas festivalu autorského divadla Pro-téza 2017,“ prezradil manažér Šebanovho tria Tomáš Lukačka. Skladba podľa neho zvukovo prekvapí. „Na rozdiel od aktuálneho koncertného programu, ktorý je takmer akustický, je výrazne elektronická a dominujú v nej rôzne efektové zvuky a Andrejove vokály,“ uvádza v tlačovej správe. Fanúšikovia a fanúšičky si môžu video pozrieť prostredníctvom YouTube.

Naživo si budú môcť Andrej Šeban Trio vychutnať na spomínanom turné Život je krásny II, ktoré štartuje dnes v pražskom Lucerna Music Bare a potrvá až do konca mesiaca. Gitarista a skladateľ sa predstaví s triom, v ktorom si okrem neho zahrajú aj bubeník Ján Fabrický a basgitarista Michal Šelep. Na Slovensku sa postupne ukážu v Modre, Senci, Žiline, Košiciach, Pezinku, Nitre, Banskej Bystrici a Bratislave. Šebanovi priaznivci sa môžu tešiť na nové skladby aj na jeho najznámejšie piesne v upravených aranžmánoch.

Andrej Šeban spolupracoval napríklad s Pavlom Hammelom, Robom Grigorovom, Marikou Gombitovou, Dežom Ursinym či Petrom Lipom. Muzikant, ktorý je bývalým členom kapiel Demikát, Banket a Free Faces, je autorom scénickej hudby pre rozhlasové hry, dokumentárne i hrané filmy. Na konte má albumy ako Čo dom dal (1993), Andrej Šeban Band… (1997), Sklony (2008) alebo Časozber (2011).

Ján Fabrický pôsobil v kapelách Demikát a Nervy. Momentálne žije v zahraničí a pôsobí ako docent hry na bicie nástroje na Vysokej škole umení vo švajčiarskom Berne, pričom sa naďalej podieľa na medzinárodných projektoch ako štúdiový a koncertný hudobník.

Michal Šelep študoval v rokoch 2011 až 2014 u amerického basgitaristu Anthonyho Wellingtona a v roku 2014 ako jediný dostal štipendium na kurz amerického basgitaristu Victora Wootena s názvom Bass/Nature Camp. V súčasnosti hrá v rôznych hudobných projektoch.

Termíny koncertov turné Život je krásny II:
14. novembra – Praha, Lucerna Music Bar
18. novembra – Modra, Kultúrny dom
19. novembra – Senec, Kultúrne stredisko
21. novembra – Žilina, Mestské divadlo
22. novembra – Košice, Historická radnica
25. novembra – Pezinok, Dom kultúry
26. novembra – Nitra, Synagóga
28. novembra – Banská Bystrica, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry
30. novembra – Bratislava, Stredisko kultúry Vajnorská

Informácie pochádzajú od Tomáša Lukačku OZ Euforion a z archívu agentúry SITA