ANETA LANGEROVÁ – ANONYMNÝ SVET NIKDY NEMÔŽE NAHRADIŤ ĽUDSKOSŤ

Aneta Langerová uvádza nový videoklip k apokalyptickej piesni „Tělo 2086“ a vyráža na letné koncertné turné „Dvě slunce“.

Turné nesie názov podľa rovnomenného albumu „Dvě slunce“ , ktorý Aneta v lete prvýkrát predstaví fanúšikom na ôsmich miestach. Turné odštartuje koncertom v pražskom šapitó Azyl78, na ktorom album a videoklip symbolicky pokrstí.

Keď Aneta s Jakubom Zitkom skladali pieseň „Tělo 2086“ nemohli tušiť, že nastane doba, kedy sa ľudia nebudú môcť hýbať, bozkávať a navzájom si pozerať priamo do očí.

Takisto nemohli tušiť, že si fanúšikovia na nový album „Dvě slunce“ budú musieť počkať viac ako pol roka, aby si ho vypočuli naživo na letnom turné.

„Kdybychom tak nebyli V absolutním míru Asi bychom věděli Že žijeme bídu Lidi ztratili sílu Ve virtuálním víru Málokdo se dívá Přímo do očí,“ zaznieva v piesni „Tělo 2086“.

„U natáčení jsme se nasmáli absurdním situacím, které vznikají neosobní mezilidskou komunikací. Anonymní svět nikdy nemůže nahradit lidskost. Proto píseň Tělo 2086 končí nadějeplným slovem Touha,“ hovorí Aneta.

Videoklipu sa režisérsky ujal Vítek Bělohradský. Klip vznikal na krásnych miestach u našich západných susedov – na Kokořínsku, ve Břvích pri Prahe, v Botanické záhrade v Tróji, pražskom Jazz Docku alebo na streche „Národního zemědělského muzea“ v Prahe.

„„S Anetou mě pojí přátelství založené na mnohaleté spolupráci. Byl jsem poctěn, když mě oslovila ohledně videoklipu k písni Tělo 2086. Pro mě to byla krásná práce plná nápadů, nadšení a radosti a pro realizaci jsme se snažili udělat maximum. Ale hlavně to byla práce s kamarády, které mám rád,“ prezrádza Vítek Bělohradský.

Okrem piesne „Tělo 2086“ sa fanúšikovia budú môcť započúvať do ďalších nových príbehov naživo na letnom turné „Dvě slunce“ alebo „Jak krásné je být milován“.

Na koncertoch bude Anetu sprevádzať jej kapela spoločne so sláčikovým triom. Tešiť sa môžete na skúsených muzikantov, ako sú klavirista a producent novej albumu Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, basgitarista Miloš Klápště, gitarista Ľudovít Kulich, čelistka a speváčka Dorota Barová, huslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak.

„Verím, že vám nové piesne budú dobrými spoločníkmi. Každý z príbehov má svoju vlastnú atmosféru. Tá vás napríklad zavedie bližšie k Tišina vlastnej duše. Tak ako mňa. Teším sa, že sa všetci opäť stretneme na živých koncertoch nášho turné, kde si ich spoločne zaspievame. Už sa nemôžem dočkať, až budeme zase na cestách, má to svoje čaro. Moc mi chýbala interakcie s publikom. Atmosféra živého hrania je nenahraditeľná. Nech hudba znie a slnko svieti, “ hovorí Aneta.

David Landštof a NMR (foto: Helena Kadličková)

Termíny turné „Dvě slunce“ alebo „Jak krásné je být milován“:

  1. 8. 2021 – Praha, šapitó Azyl78
  2. 8. 2021 – Uherské Hradiště, kolejní nádvoří – jezuitská kolej
  3. 8. 2021 – Solanec pod Soláněm, amfiteátr Zvonice Soláň
  4. 8. 2021 – Hradec Králové, letní kino Širák v rámci festivalu „Na jednom břehu“ / 18th World Music Festival
  5. 8. 2021 – Praha, letní scéna Vyšehrad
  6. 8. 2021 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku
  7. 8. 2021 – Hrad Kašperk, nádvoří hradu
  8. 8. 2021 – Jablonec nad Nisou, letní scéna Eurocentra