ANETA LANGEROVÁ A KORBEN DALLAS PREDSTAVUJÚ DRUHÝ SPOLOČNÝ SINGEL KONEČNĚ

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavili novú skladbu Konečně. Po skladbe Rozhodnutia ide o druhý singel z pripravovaného EP albumu. Aj ten sa bude volať Konečně a umelci ho v marci a apríli predstavia na spoločnom česko-slovenskom turné.

„Juraj s Lukášom napísali krásnu pieseň,“ hovorí o novom singli Aneta Langerová. “Jej intimita bola veľmi silná. Keď som ju spievala, každý malý nádych, každá zmena výrazu bola počuť. Možno by bol počuť aj ten pomyselný špendlík, ak by spadol v réžii na zem. Dojalo ma, akým spôsobom to chlapci prežívali so mnou, sedeli sme všetci v jednej miestnosti a takmer ani nedýchali. Musela som byť v úplnom pokoji, aby každé slovo bolo vyslovené civilne. Páči sa mi napätie a rozhodnosť, ktorú v sebe pieseň Konečně nesie,“ dodáva Langerová.

„Prvý raz sme skúsili napísať veľmi osobnú pesničku pre niekoho iného,” opisuje vznik skladby frontman Korben Dallas Juraj Benetin. „Považujem sa za veľmi racionálneho človeka, ale neviem ten zážitok nazvať inak ako transcendentálny. Najprv sa so skladbou zžiť a potom pozerať, ako do nej vstúpi Aneta. Vďaka tejto skladbe sme sa s Anetou nejakým zvláštnym a mimoriadnym spôsobom spojili.“

Korben Dallas, Angerová

Autorkou klipu k skladbe je slovenská filmárka Lucia Pacek Halmová, ktorá pred štyrmi rokmi vytvorila aj video k skladbe Sen, prvému spoločnému počinu Langerovej a Korbenov.

„Po natočení spevu som si sadla do zatemnenej miestnosti, tam už bola pripravená Lucia so svojimi spolupracovníkmi,” opisuje točenie klipu Aneta Langerová. “Mohla som si užiť ešte chvíľu pokojnej atmosféry. Točili sme rôzne pohľady do kamery, ktoré sa postupne spojili s textom piesne. Bol to veľmi silný zážitok,“ dodáva.

Konečně vyjde v digitálnej distribúcii Supraphonu, vo forme fyzického nosiča sa bude dať kúpiť iba na turné v limitovanej edícii. Bude obsahovať šesť skladieb, na ktorých vzniku sa podieľala aj violončelistka a pesničkárka Dorota Barová.

Všetky informácie o predpredaji českých koncertov nájdete na www.langerovaaneta.cz.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

24. 3. 2020 – Olomouc, S-klub

25. 3. 2020 – Ostrava, Akord

26. 3. 2020 – Brno, Sono Centrum

27. 3. 2020 – Pardubice, Žlutý pes

28. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (vypredané)

29. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (pridaný koncert)

3. 4. 2020 – Trenčín, Piano club

4. 4. 2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom

5. 4. 2020 – Košice, Tabačka

7. 4. 2020 – Žilina, Mestské divadlo

8. 4. 2020 – Bratislava, Majestic Music Club

Matúš Németh a NMR (foto: Helena Kadlečíková, Tomáš Benedikovič)