ANGLICKÁ SKUPINA RIDE ZVEREJNILA DVE SKLADBY Z PRIPRAVOVANÉHO ALBUMU

Anglická indie popová skupina Ride sa po 20.-tych rokoch vracia na hudobnú scénu. Nedávno zverejnila dve nové skladby Charm Assault a Home Is A Feeling. Ide o ukážky z očakávaného albumu skupiny. Názov ani dátum vydania albumu zatiaľ nie sú známe, no podľa doterajších informácií ho skupina plánuje uviesť na trh počas leta. Leader skupiny Andy Bell o piesni Charm Assault hovorí: „chceli sme ňou vyjadriť frustráciu a znechutenie nad ľuďmi, ktorí v súčasnosti riadia našu krajinu“

Na produkcii nahrávok sa podieľal Erol Alkan, s ktorým už v minulosti spolupracoval napríklad Franz Ferdinand alebo Mystery Jets. Nové skladby mixoval Alan Moulder, ktorý sa podieľal aj na prvých dvoch albumoch skupiny. V poslednom čase spolupracoval so skupinami Arctic Monkeys, Smashing Pumpkins, The Killers.

Skupinu Ride založili v roku 1988 Andy Bell, Laurence Colbert, Mark Gardener a Steve Queralt v Oxforde. Boli predstaviteľmi žánru shoegaze. Tento hudobný štýl bol charakteristický zvukom gitár so spätnou väzbou a spevom, ktorý bol ponorený do zvukových plôch. Jeho významnými predstaviteľmi boli aj My Bloody Valentine, Dinosaur Jr., Jesus & Mary Chain, Boo Radleys, Cocteau Twins a Lush. Ride  dovedna vydali štyri štúdiové albumy Nowhere (1990), Going Blank Again (1992), Carnival of Light (1994) a Tarantula (1996). V roku 1996 ukončili činnosť a začali pracovať na individuálnych projektoch. O päť rokov neskôr ju však nakrátko obnovili pre vystúpenie v televíznej show. Oficiálny návrat na hudobnú scénu ohlásili v roku 2014. Nové skladby skupiny Ride budete počuť aj v našom vysielaní.

Z tlačovej správy upravil Róbert Gregor (foto: Andrew Ogilvy )