KATARÍNA KORČEK POKRSTILA DEBUTOVÝ ALBUM 21ST CENTURY MOVIE

Svoju prvotinu Katka Korček uviedla do života červeným vínom

Slovenská speváčka Katarína Korček pokrstila v piatok 24. februára v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) svoj debutový sólový album 21st Century Movie. Sympatická speváčka po sedemnástich rokoch vystúpila opäť so skupinou Made II Mate, s ktorými zaspievala niekoľko najznámejších hitov. Počas zhruba dvojhodinového koncertu sa okrem jej súčasnej kapely po jej boku predstavila i speváčka Silvia Josifoská, hudobník Jerguš Oravec a herec Robert Roth. V niekoľkých skladbách ju doprevádzali i Jozef Chorvát, Samuel Šimek a Ján Slezák z dychovej sekcie Swing Society Orcherstra

Nový album uviedla Katka Korček do života červeným vínom. Pokrstili ho Made II Mate, Robo Roth a Katarinin otec Štefan Korček. „Ako 24-ročná som prišla na Slovensko, nikde som nespievala, len som písala texty a potom som stretla bláznov z Made II Mate, ktorí ma naučili všetko tak, aby som si aj ďalej vyvinula svoj štýl a strašne som im za to vďačná. Roba Rotha poznám tiež veľmi veľa rokov a uznávam ho za to divadelné umenie, ktoré má v sebe. A otec je, rovnako ako moja maminka, moje totálne zlatíčko. Prvýkrát, keď som rodičom povedala, že spievam v kapele a robíme pesničky a snáď vyjde aj album, tak sa na mňa neveriacky pozerali. Neskôr ma v tom veľmi podporovali a chlapci z Made II Mate boli po dlhé roky ako ich synovia. Ďakujem im za to,“ uviedla Katka Korček. 

Speváčku budú môcť fanúšikovia najbližšie počuť ako hosťa počas vystúpení amerického herca a komika Michaela Winslowa, ktorý sa začiatkom apríla predstaví v Bratislave, Brne a Prahe. 

Zdroj článku: Sita a Róbert Gregor (foto: Jellinek Photography, Viťo Fila)