BARBORA MOCHOWA ZVEREJNILA VIDEOKLIP K PIESNI WHITE & BLACK HOLES

Barbora Mochowa je česká speváčka a klaviristka, ktorá sa širšej verejnosti predstavila v minulom roku piesňou True Colors na celosvetovej hudobnej súťaži Eurovízia 2019.

Tento rok sa v tejto súťaži predstavuje so svojou novou piesňou „White & Black Holes“. Tú vytvorila opäť s popredným producentom Viliamom Bérešom, s ktorým teraz pracuje na novom albume.

O videoklip k piesni sa postarala pražská skupina AZN kru a režiséri Novak + Nguyen.

„Hneď na začiatku sme si povedali, že skôr než príbehový chceme natočiť atmosférický klip. Sledujeme skupinu rôznych ľudí, ktorí spolu na prvý pohľad nemajú nič spoločné, ale postupne zisťujeme, že všetci unikajú pred katastrofou do bezpečného snového sveta, či inej reality,“ hovorí o videoklipe Novak.

Pieseň „White & Black Holes“ budú môcť poslucháči po prvýkrát počuť naživo už tento štvrtok 23. januára v experimentálnom priestore NoD, kde Barbora Mochowa vystúpi úplne prvýkrát aj s kapelou. Na koncerte zaznejú najnovšie piesne z jej pripravovaného albumu, ako aj z debutovej platne „Waiting for the White Raven“.

„Tento koncert pre mňa bude výnimočný z niekoľkých dôvodov. Nebudem sa po celú dobu sprevádzať na piano, ako som zvyknutá, ale budú so mnou hrať skvelí muzikanti – klávesák Martin Brunner s bubeníkom Janom Chalupou. Piesne zaznejú presne tak, ako budú na platni, aj s elektronikou od Viliama Béreša. Samozrejme nebudú tradične chýbať ani chlapci zo sláčikového kvarteta Unique Quartet, ktorí ma sprevádzali aj v rámci minuloročnej Eurovízie,“ prezrádza speváčka o najbližšom koncerte v pražskom NoD.

Mladá hudobníčka budí nadšenie u hudobných kritikov i fanúšikov, ktorí ju za debutový album „Waiting for the White Raven“ vyniesli pred dvoma rokmi na 2. miesto v kategórii Objav roka diváckej ankety Žebřík. Ako speváčka tiež pôsobila v alternatívno-popovej formácii Sinuhet.

David Landštof + NMR (foto: Le Monika)