BAŽANT POHODA V TRIDSIATKE NAJLEPŠÍCH FESTIVALOV SVETA

Slovenský hudobný festival Bažant Pohoda zaradili do zoznamu tridsiatich najlepších svetových festivalov, ktoré sú nominované na UK Festival Awards v kategórii Best Overseas Festival. Bažant Pohoda 2014 je rovnako nominovaná aj na European Festival Awards v kategórii Best Medium Sized Festival.

Festival Awards sú najprestížnejším festivalovým ocenením, ktoré je rozdelené na dve hlasovania. V ankete UK Festival Awards sa rozhoduje o najlepších britských festivaloch a víťazov vyhlasujú  každoročne začiatkom decembra na slávnostnom ceremoniáli v Londýne. V kategórii Best Overseas Festival sa hlasuje o najlepší festival z celého sveta mimo Veľkej Británie, pričom nominovaných vyberá porota zložená z hudobných odborníkov, zástupcov významných festivalov a novinárov. Tento rok odporučili okrem Bažant Pohody napríklad známe americké festivaly Bonaroo a Coachella, austrálsky Splendor in the Grass, japonský Fuji Rock, alebo rešpektované európske festivaly – dánsky Roskilde, španielsku Primaveru, maďarský Sziget, holandský Pinkpop či nemecký Melt!

 V ankete o najlepší európsky festival European Festival Awards už Bažant Pohoda zabodovala aj v minulosti, v rokoch 2010 a 2012 sa dostala medzi desiatku finalistov, v roku 2011 dokonca až do Top 5. Aj tento rok ašpiruje na ocenenie Najlepší stredne veľký festival. Vyhlásenie výsledkov je už tradične naplánované na začiatok showcaseového festivalu Eurosonic v holandskom Groningene v polovici januára.

Sme hrdí, že sme nominovaní medzi tridsiatkou najlepších festivalov sveta. Teraz by bolo super, keby nás aj naši ľudia odmenili a hlasovali za nás v oboch anketách. Čím viac sa o Bažant Pohode hovorí, tým ľahšie sa nám zháňajú silné zahraničné mená. Aj ľudia zo Slovenska – jednoducho tým že zahlasujú – tak spoluvytvárajú naš festival,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

O víťazoch väčšiny kategórií rozhodne kombinované hlasovanie fanúšikov a odbornej poroty. Hlasovanie verejnosti prebieha v oboch anketách do 27. októbra, zoznam finalistov bude zverejnený o týždeň neskôr.

Hlasovanie v UK Festival Awards: https://www.surveymonkey.com/s/ZGVMCBP

(Bažant Pohoda v kategórii Best Overseas Festival / Pohoda Festival)

 

Hlasovanie v European Festival Awards: https://www.surveymonkey.com/s/Z85F2BB

(Bažant Pohoda v kategórii Best Medium Sized Festival / Pohoda Festival)