BENJAMIN BIOLAY A JEHO HUDOBNÉ VÝLETY

Benjamin Biolay - Palermo Hollywood (Riviera/Universal France , 2016)

Benjamin Biolay - palermo

Na svojom siedmom sólovom albume Palermo Hollywood sa  Benjamin Biolay nechal inšpirovať hudbou mesta Buenos Aires.

Poslucháč  sa môže započúvať do tanga, bossa novy, cumbie a hudby kapiel charanga. Napriek tomu jeho hudba nezaprie francúzske korene. 43-ročný spevák, hudobník, herec  a producent o svojej novinke tvrdí , že ide o francúzsky projekt, napriek tomu, že album vznikal z väčšej časti mimo Francúzska.

Benjamin Biolay bol v poslednom čase rozhorčený teroristickými útokmi v Paríži a preto odišiel hľadať nové inšpirácie do Buenos Aires.  Tam vznikla väčšia polovica jeho nového albumu za výdatnej pomoci miestnych hudobníkov.

Benjamin Biolay

V nových nahrávkach počuť napr. Martina Ferresa – hráča na akordeón  v skupine Bajafondo Tango Club,  orchester Teatro Colon a mnoho ďalších miestnych hudobníkov, ktorých Benjamin postretával na potulkách po miestnych hudobných kluboch. Ruku k dielu priložila aj nemecko-argentínska herečka Sofia Wilhelmi, ktorá s ním spolupracovala aj na predchádzajúcom albume Trenet.

Skladbu La Noche Ya No Existe svojim spevom obohatila uruguajská dancehall hviezda MC Ellika.  V niektorých skladbách počuť aj zvuk sláčikových nástrojov štátnej opery v Buenos Aires.

Róbert Gregor (foto: press Benjamin Biolay)