BLUNDETTO NADVÄZUJE PO DESIATICH ROKOV NA ZLÉ VECI DOBRÝMI

Blundetto - Good Good Things (Heavenly Sweetness, 2020)

Dijonský multiinštrumentalista, producent a dídžej Max Guiguet, známy pod pseudonymom Blundetto, dokázal svoje kvality už v minulosti na albumoch “Bad Bad Things”, “Warm My Soul”, „World Of“ a „Slow Dance“.

Blundetto do svojich nahrávok pridáva funk, reggae, dub, africkú, jamajskú, latinsko-americkú hudbu i ďalšie prímesi exotických štýlov. Popri vlastnej tvorbe sa dvadsať rokov venoval hudobnej dramaturgii v parížskom rádiu Nova, ktoré bolo známe svojou osobitou hudobnou dramaturgiou. V súčasnosti v jeho vysielaní počuť viac popu, stále ale rádio dáva priestor zaujímavým hudobným špeciálom i menej známym interpretom.

Pred pár rokmi vymenil Blundetto redakčné pracovné miesto v rádiu za život na vidieku, kde sa naďalej venuje vlastnej hudbe. I keď sa môže zdať, že jeho posledná tvorba nemá veľký mediálny ohlas, patrí k špičke súčasného globálneho popu.

Album „Good Good Things“ stelesňuje novú hudobnú mozaiku.

Nový album „Good Good Things“ vychádza presne desať rokov po albume „Bad Bad Things“. Podnet nadviazať na úspešný debut prišiel z barcelonského klubu La Créme Garcia.

Na nových nahrávkach s Blundettom spolupracovali mnohí významní hudobníci, známi už z jeho debutového albumu. Nechýba medzi nimi marocká speváčka Hindi Zahra a francúzska skupina General Elektriks. Najnovšie ruku k dielu priložili aj niekdajší gitarista skupín Daktaris a Antibalas – Chico Mann, francúzsky raper Biga Ranx, Crime Apple, Leonardo Marques a ďalší.

„Good Good Things“ je uvoľnené hudobné dielo, v ktorom počuť jazz, soul, funk, hip-hop i reggae.

Jeho piesne prepájajú Latinskú Ameriku, Karibik, Afriku a Európu, a preto vás radi s nimi zoznámime aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: Anthoine Fyot)