Bonobo v Bratislave – pozvánka na koncert

Bonobo Open Air!

13.08.2014/AEGON aréna NTC Bratislava

 

bonoboKoncert britského mága elektronickej hudby Bonoba sa uskutoční pod holým nebom. Manažment umelca na poslednú chvíľku „odklepol“ variantu, o ktorú sa usporiadatelia snažili od začiatku. Koncert Bonoba a slovenskej predkapely Fallgrapp si tak fanúšuikovia budú môcť vychutnať v príjemnej letnej atmosfére bez nedostatkov typických pre uzavreté priestory. V prípade, ak by sa zhoršilo počasie, sa posuvná strecha priestoru v priebehu troch minút uzatvorí. Predpredajové vstupenky sú k dispozícii na orepole.sk za 25 eur.

Bonobo, aktuálny kráľ downtempa a triphopu, vystúpi v Bratislave so speváčkou Szjerdenne a kompletnou kapelou v rámci turné k aktuálnemu albumu The North Borders, jednému z najospevovanejších počinov na poli elektronickej hudby. Bonobo-mániu spustila okrem iného Simonova spolupráca so speváčkami ako Bajka, Andreya Triana či Erykah Badu, ale hlavne jeho cit pre tú správnu kombináciu triphopu a jazzu s tou najfajnovejšou elektronikou.

Podľa magazínu Pitchfork, v rámci hudobnej „priehradky“ downtempo/triphop, do ktorej sa radia Air, Thievery Corporation či Four Tet, Bonobo „stojí nad všetkými“. Recenzent britskej BBC odporúča „stráviť trošku času s týmto umelcom každému, kto si zatiaľ nenašiel cestu k elektronickej hudbe“.

Domácim hosťom bude skupina Fallgrapp, ktorú si Bonobo vybral z širšej ponuky slovenských a českých interpretov. Fallgrapp je projekt okolo muzikanta Jureša Lišku, ktorý vystupuje momentálne v osemčelnnom zložení.

Na koncertoch spája elektroniku s husľovým triom, vokálmi, bicími a gitarou. Fallgrapp je momentálne jednou z najvychytenejších domácich formácií na poli elektronickej a nezávislej hudby a určite sa bude snažiť pred svojím obľúbeným Bonobom ukázať to najlepšie.

http://www.orepole.sk/bonobo