BRANISLAV DUGOVIČ MÁ ATMOSFERICKÚ NOVINKU 10 SIMPLE MELODIES

Branislav Dugovič patrí medzi špičku domácich inštrumentalistov. Je oceňovaný hudobník, fantastický improvizátor a vyhľadávaný spoluhráč.

Branislav Dugovič

Po experimentálnom albume Cross-Country Skiing (2018) prichádza Branislav Dugovič s novinkou, ktorá má potenciál osloviť širšie publikum. Nahrávka 10 Simple Melodies má jednoduchosť už vo svojom názve. Čerstvé CD rešpektovaného hudobníka vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

Aj tentokrát si Dugovič pozval do nahrávacieho štúdia créme de la créme umelcov, s ktorými mal možnosť v posledných rokoch spolupracovať. Okrem britského klávesáka, skladateľa a producenta Eddieho Stevensa, môžu poslucháči na albume počuť violončelistu Jozefa Luptáka, Borisa Lenka na bandoneóne a akordeóne, Nikolaja Nikitina ako autora aj ako saxofonistu, skladateľov Mariana Lejavu, Daniela Mateja a ďalších.

Nahrávka zaujme už na prvé počutie svojou “domáckou“ atmosférou. Dugovič sa v podstate predstavuje ako skladateľ uzavretých piesní so schopnosťou vtiahnuť poslucháča.

Slávnostné uvedenie novinky 10 Simple Melodies prebehne 15. novembra malej sále bratislavskej A4ky. Bratislavský koncert bude prvým zo série Cross – Country Skiing 2019- Almost Central European Tour. Pripravované turné bude prebiehať v zostave: Branislav Dugovič- clarinet, bassclarinet, live electronics / Eddie Stevens- keys, vocal, live electronics / Daniel Matej- gramophone, objects, live electronics. Špeciálnym hosťom koncertu bude výtvarník Robo Szegény, ktorý sa postará o live vizuály.

Po bratislavskom koncerte bude Cross – Country Skiing 2019- Almost Central European Tour pokračovať do Londýna (20.11.), Olomouca (8.12.) a Prahy (9.12).

Vydanie albumu 10 Simple Melodies podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a SOZA.

Robert Pospiš a NMR (foto: press Branislav Dugovič)